(VIDEO) CRNO-BELI SPASLI SEZONU: Fudbaleri Partizana pobedom nad Javorom 13. put osvojili Kup

Do trofeja bez primljenog gola

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor 2:0 (1:0) u finalu Kupa Srbije odigranom na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu.

Golove za crno-bele postigli su Marko Jovanović u 35. minutu i Dušan Vlahović u 97.

Partizan je osvajanjem ovog trofeja spasao sezonu u kojoj je izgubio titulu. Klubu iz Humske ovo je 13. put da trijumfuje u Kupu, a ovaj put je to učinio bez primljenog gola, što je jedinstven slučaj.

Partizan je zasluženo pobedio, bio je bolji rival i imao više prilika, ali imali su i Ivanjičani tri šanse, sve tri preko Josovića, koji nije imao sreće da realizuje makar jednu.

Crno-beli su ovaj uspeh postigli na dan kada se navršilo pola veka od učešća Partizana u finalu Kupa šampiona.

Utakmicu su obeležili i incidenti na tribini na kojoj su bili smešteni navijači Partizana. Sredinom prvog poluvremena Grobari su se potukli između sebe, a u drugom je sudija Mažić dva puta prekidao meč zbog pirotehničkih sredstava, koje su ubacivali na teren. Tom prilikom pogođen je i pomoćni sudija Dalibor Đurđević.

"Ponosam sam na ove momke, na to kako su uspeli da se, iz doživljaja da je Partizan loš i slab, dižu i savladavaju prepreke. Sve zasluge idu njima", poručio je trener crno-belih Ivan Tomić odmah po završetku meča za TV Arenu sport.

PARTIZAN: Šaranov – Vulićević, Jovanović, Gogua, Bogosavac – Everton, Brašanac – Golubović (od 95. A. Stevanović), Ilić, Mihajlović – Božinov (od 72. Vlahović).

JAVOR: Đogatović – Gajić (od 78. Vujović), Milović, Crnomarković, Miletić – Ađuru (od 65. Eliomar) – Docić, Đokić, Stojaković, Josović – Dražić.

Utakmicu je sudio Milorad Mažić.

90+7. minut - GOOOLLL - 2:0 za PARTIZAN! DUŠAN VLAHOVIĆ! Asistenciju je zabeležio Alen Stevanović.

90. minut - Mažić je odlučio da meč produži devet minuta.

90. minut - Grobari skandiraju: "Uprava napolje"...

80. minut - ŠANSA! I treći put Josović nije iskoristio priliku. Korner je izveo Stojaković, a Josović nije dobro udario loptu glavom na "prvoj stativi".

74. minut - STATIVA! Mihajlović je izveo prekid, loptu je zakačio Vlahović, ona je došla do Brašanca, koji ju je glavom poslao u stativu.

72. minut - Vlahović je zamenio Božinova u ekipi Partizana.

65. minut - Izmena u Javoru - Eliomar zamenio Ađurua.

59. minut - Utakmica je nastavljena...

20:12 - Saša Ilić je otišao do tribine gde su Grobari da ih zamoli da prekinu sa ubacivanjem pirotehničkih sredstava na teren.

55. minut - Mažić je ponovo prekinuo meč.

53. minut - Baklje su ponovo uletele na teren. Novi prekid utakmice.

50. minut - Utakmica je nastavljena.

49. minut - Sudija Đurđević se požalio da je pogođen nepoznatim predmetom u glavu.

49. minut - Bakljada Grobara na tribinama. Mažić je odlučio da prekine meč dok se ne stvore uslovi za nastavak meča.

47. minut - STATIVA! Javor je pogodio stativu! Sjajna lopta za Josovića koji uspeva da uputi udarac pre intervencije Šaranova, ali na nesreću ekipe iz Ivanjice lopta pogađa stativu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:0 za Partizan.

38. minut - Grobari su istakli transparent posvećen generaciji koja je 1966. igrala u finalu Kupa šampiona.

35. minut - GOOOLLL! PARTIZAN vodi 1:0 - MARKO JOVANOVIĆ! Štoper crno-belih je odlično skočio i reagovao glavom posle kornera Mihajlovića sa leve strane.

33. minut - Šut Brašanca iz daljine - pored gola.

29. minut - ŠANSA! Ponovo je u prilici bio Mihajlović. Doduše, bio je iskosa sa desne strane, ali snažno šutirao. Golman Đogatović je odbranio.

27. minut - ŠANSA! Javor je mogao da povede, ali je Josović loše reagovao kada se našao sam pred golom Partizana posle kornera.

27. minut - Javor se izborio za prvi korner.

23. minut - Navijači Partizana grme bez prestanka, a sada su se oglasili i Ivanjičani

14. minut - Partizan je agresivniji i konkretniji. Vrši pritisak na rivala. Ipak, nedovoljno za vođstvo.

8. minut - ŠANSA! Za Partizan - Golubović je probio i centrirao, a Mihajlović iz trka šutirao glavom - preko gola.

7. minut - Prvi šut na meču, uputio ga je Gogua, ali pored gola.

2. minut - Grobari gromoglasno bodre crno-bele.

1. minut - Utakmica je počela.

18:59 - Meču prisustvuje i novi selektor Slavoljub Muslin.

18:57 - Intonira se himna Srbije.

18:50 - Navijači Partizana su sudiju Milorada Mažića "častili" salvom zvižduka.

18:49 - FSS je obezbedio nagradu od 10 miliona dinara za pobednika, što iznosi oko 82.000 evra.

18:48 - I fudbaleri Javora imaju podršku navijača

18:45 - Zagrevanje uveliko traje

18:43 - "Javor nikada do sada u istoriji dogoj 104 godine nije imao prilike da osvoji trofej. Finale kupa je, pored derbija Partizana i Crvene zvezde, najveća utakmica našeg fudbala. Znamo da se Partizanu ne može pretiti, ali mi želimo da prvi put donesemo Javoru i Ivanjici neki trofej. U proteklom periodu takmičenja dobro smo igrali u Kupu. Nadam se da će tako biti i i finalu", rekao je trener Ivanjičana Mladen Dodić.

18:40 - "Kup je ovog proleća za nas bio prioritetno takmičenje. Osvajanje trofeja za nas je osnovni cilj ovog proleća. Mi poštujemo Javor, koji je protiv Partizana uvek igrao motivisano. Prihvatamo ulogu favorita, ali nismo nadmeni. Imamo puno mladih igrača, koji u kombinaciji za starijima mogu da donesu Partizanu novi trofej", rekao je trener Partizana Ivan Tomić.

18:35 - Navijači pristižu...

18:30 - Stadion je rasprodat. FSS je pustio u prodaju 4.450 ulaznica. Partizanu je pripalo 1.200 karata.

18:25 - Finale Kupa se prvi put igra na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu

18:20 - U prošlogodišnjem finalu Čukarički je savladao Partizan sa 1:0.

18:15 - Partizan na putu do finala nije primio gol. Bio je bolji od beogradskog Sinđelića 2:0, Voždovca 1:0, niškog Radničkog 2:0 i subotičkog Spartaka 0:0, 3:0, dok je Javor bio uspešniji od Novog Pazara 2:0, Čukaričkog i Vojvodine posle penala i Borca 2:1, 1:1.

18:10 - Evo očekivanja fudbalera Partizana pred današnje finale:

18:05 - Javor nikada nije pobedio Partizan. Crno-beli su vezali tri trijumfa nad Ivanjičanima, odnosno savladali su ih sedam puta u poslednjih osam duela.

18:00 - Partizan i Javor sastajali su se ove sezone dva puta i oba puta su pobedili crno-beli. U uzbudljivom meču u Beogradu 18. oktobra 2015. bilo je 3:2, a 6. aprila ove godine u Ivanjici 1:2.