(KURIR TV) 11. PUT NA VRHU EVROPE: Ronaldo u penal seriji doneo Realu titulu protiv Atletika

Drama u Milanu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su gradskog rivala Atletiko u finalu Lige šampiona na milanskom "San Siru" boljim izvođenjem jedanaesteraca - 5:3.

1 / 5 Foto: Reuters

Posle 90 minuta igre bilo je 1:1, dok u produžecima nije bilo golova.

Real je poveo u 15. minutu golom Serhija Ramosa iz sumnjive situacije i tako krunisao bolju igru u uvodu meča. Do kraja prvog poluvremena "kraljevi" su apsolutno kontrolisali dešavanja na terenu.

Međutim, čim su se akteri vratili na teren, Atletiko se izborio za penal. Pepe je srušio Toresa, a engleski sudija Mark Klatenberg pokazao je na "belu tačku". Međutim, Grizman je pucao u prečku!

Ipak, tim Dijega Simeonea došao je do izjednačenja u 79. minutu pogotkom Janika Karaska na asistenciju Huanfrana.

Do kraja regularnog dela, ali ni u produžecima nije bilo golova, pa su o šampionu odlučivali penali. Svi su bili precizni dok Huanfran u četvrtoj seriji nije pogodio stativu, pa je Ronaldu preostalo samo da stavi tačku na ovu sezonu Lige šampiona.

Dakle, Real je 11. put postao prvak Evrope, a Atletiko je i dalje bez kontinentalne titule.

"Kraljevi" su u reprizi finala Lige šampiona od pre dve godine ponovo bili bolji od gradskog rivala.

SASTAVI:

REAL MADRID: Navas - Karvahal (od 52. Danilo), Serhio Ramos, Pepe, Marselo - Kazemiro, Kros (od 72. Isko), Modrić - Bejl, Benzema (od 77. Lukas Vaskez), Ronaldo. Trener: Zinedin Zidan.

ATLETIKO MADRID: Oblak - Huanfran, Savić, Godin, Filipe Luis (od 109. Ernandez) - Saul, Gabi, Fernandez (od 46. Karasko), Koke (od 116. Parti) - Grizman, Tores.Trener: Dijego Simeone.

Utakmicu sudi Englez Mark Klatenburg.

Penali:

5:3 za Real - Ronaldo je doneo titulu svom timu!

HUANFRAN JE POGODIO STATIVU!

4:3 za Real - Serhio Ramos, kao i svi do sada, bez problema

3:3 - I Saul je siguran.

3:2 za Real - Bejl smireno, lagano vara Oblaka...

2:2 - Gabi, jako i pod prečku.

2:1 za Real - Marselo bez problema.

1:1 - Grizman, koji je promašio penal na početku drugog poluvremena, sada je bio siguan.

1:0 za Real - Lukas Vaskez je precizan.

Kraj produžetaka - slede penali!

115. minut - Poslednja izmena na meču. Povređenog Kokea zamenio je Parti.

111. minut - Žuti karton za Pepea zbog faula nad Gabijem.

109. minut - Simeone je pozvao Saula da izađe da bi ušao Parti, ali se u tom trenutku Filipe Luis požalio na povredu, pa je Argentinac promenio odluku i umesto Brazilca uveo Lukasa Ernandeza.

106. minut - Klatenburg je dao znak da počne drugi produžetak.

105. minut - Kraj prvog produžetka. Šansi nije bilo, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Igrači izvlače poslednje atome snage, borba se rasplamsala...91. minut - Počeo je prvi produžetak

Kraj regularnog toka - 1:1! Kao i pre dve godine, Real i Atletiko će o prvaku Evrope odlučivati u produžecima pošto je ponovo bilo 1:1 posle 90 minuta.

90+3. minut - Varnice i žuti kartoni! Ramos je sprečio kontru rivala žestokim faulom nad Karaskom, zbog čega je "požuteo", a onda se Gabi ostrvio na sudiju Klatenburga što kapitena Reala nije oštrije kaznio, pa je i on javno opomenut.

86. minut - ŠANSA za REAL! Posle Modrićevog kornera, skočili su jedan pored drugog Pepe i Bejl, Velšanin je glavom udario loptu, koja je zakačila Portugalca i otišla pored gola.

79. minut - GOOOLLLL - 1:1 - KARASKO! Prelepa akcija Atletika. Huanfran je iz prve centrirao sa desnog krila, Karasko je uleteo u peterac pobegavši svom čuvaru i izjednačio!

Yannick Carrasco Goal 1-1 Real Madrid vs... by LiveTVsport

78. minut - DVE VELIKE ŠANSE za REAL! Ronaldo, pa Bejl u istom napadu nisu iskoristili velike prilike. Prvo je Ronaldov pokušaj osujetio golman Oblak, a odmah zatim je Savić sa gol-linije izbacio loptu posle šuta Bejla.

Gareth Bale Big Chance - Real Madrid vs... by LiveTVsport

77. minut - Pokušaj Ronalda. Portugalac je bio "nevidljiv" na terenu, a sada je tukao iz daljine - Oblak je odbranio.

77. minut - Lukas Vaskez je zamenio Benzemu. To je bila Realova treća izmena.

72. minut - Druga Zidanova izmena: izveo je Krosa i uveo Iska.

59. minut - ŠANSA za ATLETIKO! Nije se Saul nalazio baš u idealnoj poziciji posle centaršuta sa leve strane, ali je sa desetak metara uhvatio volej, koji je bio zamalo neprecizan.

54. minut - ŠANSA za ATLETIKO! Posle kornera Kokea, lopta je došla do Savića, koji ju je iz neposredne blizine poslao pored gola.

52. minut - Izmena u Realu. Karvahal se povredio, pa ga je Zidan zamenio Danilom.

48. minut - GRIZMAN PROMAŠIO PENAL! Najbolji strelac Atletika je snažno pucao sa "bele tačke", ali je pogodio prečku!

Antoine Griezmann Missed Penalty - Real Madrid... by LiveTVsport

46. minut - PENAL za ATLETIKO! Klatenburg je dosudio najstrožu kaznu zbog starta Pepea nad Toresom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Simeone je iz igre izveo Fernandeza, a uveo hitronogog Karaska.

Kraj prvog poluvremena - 1:0 za Real! "Kraljevi" su od starta utakmice bili odlučniji u nameri da povedu . Pošto je Ramos u 15. minutu postigao gol, Real je uspeo da umrtvi ritam i iskontroliše događaje na terenu.

39. minut - Atletiko je bezopasan. Sada je Grizman pokušao da ugrozi Navasa udarcem sa distance, ali nije bio precizan.

35. minut - Od gola Reala ništa se značajno nije dešavalo na terenu "San Sira". Real je zadovoljan vođstvom, a Atletiko ne odsupa od svoje igre iako gubi.

15. minut - Bilo je i suza...

15. minut - GOOOLLL! 1:0 za REAL! SERHIO RAMOS! Kros je izveo prekid, Bejl je loptu glavom prosledio pred gol, gde se Ramos zagradio ispred Savića i ugurao loptu u mrežu. Fudbaleri Atletika tražili su od sudije da dosudi ofdajd poziciju Ramosa.

Podsetimo, Ramos je bio koban za Atletiko i u finalu pre dve godine kada je izjednčio u 93. minutu i uveo meč u produžetke u kojima je Real bio ubedljiv - 4:1.

Sergio Ramos Goal 1-0 Real Madrid vs Atletico... by LiveTVsport

10. minut - Žestok start Karvahala nad Grizmanom, koji je ostao da se previja. Klatenburg je pokazao prvi žuti karton.

6. minut - ŠANSA za Real! Bejl je izveo prekid sa desne strane, Benzema i Kazemiro su bili "na lopti" u neposrednoj blizini gola, Francuz ju je poslao ka golu, ali je golman Oblak odbranio!

5. minut - Koke je u dobroj poziciji loše zahvatio loptu inače je moglo da bude opasno po gol Reala.

1. minut - Meč je počeo!

20:43 - Andrea Bočeli otpevao himnu Lige šampiona

20:42 - Elita na tribinama, tu su i Stanković i PantelićNekadašnji reprezentativci Srbije, kumovi Dejan Stanković i Marko Pantelić, nalaze se na "San Siru". Među elitom u loži su i Aleks Ferguson, Paolo Maldini...

20:41 - Ališa Kiz! Predigra finalu

20:40 - Spektakl!

20:38 - Sve je spremno

20:29 - I Ričard Gir na San Siru, u društvu potpredsednika Milana Adrijana Galijanija

20:15 - Zagrevanje...

20:10 - Tribine su još praznjikave

20:05 - Odbrojavanje uveliko traje

20:06 - Real večeras igra 500. meč u evropskim takmičenjima

19:45 - Još sat vremena do početka utakmice

18:52 - Temperatura raste ispred San Sira

18:14 - Pogledajte kako izgleda Milano nekoliko sati pred finale iz ugla izveštača Kurira

Kurir u Milanu, Foto: Kurir sport

17:49 - Ludnica u metrou

17:30 - Gužva ispred "Santjago Bernabeua" je sve veća

17:22 - Atletiko spreman za ratŠaljiva ilustracija svlačionice "jorgandžija" sa aluzijom na njihov ratnički stil igre.

17:03 - Predstavljanje San Sira

16:52 - Legende na licu mesta - Raul, Roberto Karlos i Predrag Mijatović

16:07 - TUČA NAVIJAČA U MADRIDUKako prenose španski mediji, navijači Reala i Atletika su se potukli na aerodromu uoči ukrcavanja na let za Milano. Tuča je trajala skoro pola sata.

16:02 - Evo detalja sa poslednjeg treninga Reala pred finale, kombinacija Modrića i Zidana

12:12 - Navijači dva kluba pristižu u Milano

11:30 - Slavni holivudski glumac poželeo je sreću igračima Reala u finalu LŠOPŠIRNIJE OVDE

10:43 - Zvezda Reala Kristijano Ronaldo jedva čeka finale LŠNajbolji fudbaler Reala Kristijano Ronaldo mogao bi u subotu da uđe u istoriju Lige šampiona. OPŠIRNIJE OVDE

09:57 - Fantastična najava finala

09:00 - Repriza finala iz 2014. godineMadridski giganti u reprizi završenog meča iz 2014. godine. Tada je sreća rekla da kralj uzima krunu. Osveta ili novi šamar Atletiku. Real i Atletiko su pre dve godine igrali u finalu Lige šampiona. "Kraljevski klub" je tada izborio produžetke u samom finišu regularnog dela meča, a zatim razbio gradskog rivala u produžetku.

- Ovo je moj san i utakmica mog života - da budem danas u Milanu i igram finale Lige šampiona za moj Atletiko. Nadam se da ćemo učiniti nešto veliko - emotivno je pričao Fernando Tores, fudbaler Atletika.

Sjajni napadač već ima trofej za najbolji klub na Starom kontinentu, ali...

- Osvojio sam Ligu šampiona sa Čelsijem, ali ovo je drugačije, jer igram za klub koji volim od detinjstva i koji mi je omogućio da ostvarim svoje snove u fudbalu - rekao je Tores.Dijego Simeone kaže da njegov tim neće imati nikakvu posebnu pripremu pred finale.

- To što igramo u finalu je fantastično. Mi smo uvek isti tim koji insistira na radu, posvećenosti, borbi i uvek ide na pobedu. Tako će biti i večeras - jasan je Simeone.S druge strane, Zinedin Zidan uveren je da će se večeras na San Siru odigrati utakmica za pamćenje.

- Spremite se da gledate jedan savršen fudbalski meč. Očekujemo izuzetno tešku utakmicu, ali mi smo u odličnom fizičkom i psihičkom stanju - kaže Zidan.

U taboru Reala ne žele da prihvate ulogu favorita.

- Šanse su 50-50, duel će biti neizvestan do poslednjih minuta - smatra Zidan.

ZanimljivostiACA INFORMACIJA DA POZAVIDI...Milan Biševac je samo četiri puta pogrešno dodao loptu ove sezone, po čemu je jedan od boljih asistenata Lige šampiona. Fudbaler Lacija je od 82 dodavanja čak 78 puta pronašao saigračaJan Oblak, golman Atletika, pretrčao je 50 kilometara na 12 utakmica u ovogodišnjem izdanju Lige šampionaSamo jednom u istoriji dogodilo se da u sezoni Ligu šampiona i Ligu Evrope osvoje klubovi iz istog grada - 1993/94. (Milan LŠ, Inter Kup UEFA)Madrid, London i Beograd su jedini glavni gradovi koja su imali po dva predstavnika u finalu Lige šampionaAtletiko Madrid je jedan od tri najneuspešnijih finalista u istoriji Lige šampiona koji su izgubili obe borbe za trofej u kojima su učestvovali (Rems i Valensija)Najstariji igrač koji je nastupio u meču Lige šampiona je Marko Balota, golman Lacija iz sezone 2007/08, on je branio na utakmici protiv Reala sa 43 godine i 252 dana