(VIDEO) FUDBAL U SENCI SKANDALA: Partizan rutinski savladao Borac i ostvario prvu pobedu u plej-ofu

Bez neizvesnosti u Humskoj

Fudbaleri Partizana savladali su Borac u meču trećeg kola plej-ofa Superlige u Beogradu 2:0 (1:0).

Golove za crno-bele postigli su Marko Golubović u 46. minutu prvog poluvremena i Darko Brašanac iz penala u 73.

Meč je odigran u senci skandala koji se dogodio nekoliko sati pre početka utakmice, kada su navajači Partizana ispred stadiona fizički napali direktora kluba Miloša Vazuru. Vozač i jedan od članova njegovog obezbeđenja su pretučeni, a Vazura je uspeo da pobegne.

Partizan je i treći put u sezoni bio koban za Čačane, jer ih je savladao i u prethodna dva odmeravanja snaga.

Ekipi trenera Ivana Tomića ovo je prva pobeda u plej-ofu, pošto su remizirali sa Crvenom zvezdom (1:1) i doživeli poraz od Čukaričkog (1:2).

Partizan je na trećem mestu tabele, sa 31 bodom, pet manje od drugoplasiranog Čukaričkog.

Borac nije pobedio ni u devetoj uzastopnoj utakmici, pa je ostao na sedmom mestu, sa 23 boda.

Trener fudbalera Partizana Ivan Tomić rekao je da je njegova ekipa dominirala u prvom poluvremenu, ali da joj je u nastavku nedostajalo agresivnosti i mirnoće u završnici napada. "Postigli smo pogodak u poslednjem minutu prvog poluvremena iako smo diktirali ritam i imali nekoliko izglednih situacija iz kojih smo mogli ranije da povedemo. Imali smo kontrolu nad utakmicom u prvom poluvremenu, ali nam je nedostajalo mirnoće kod poslednjeg pasa. Borac se u drugom poluvremenu otvorio a nama je nedostajalo da budemo agresivniji i da ih uopšte ne dovedemo u situaciju da veruju da mogu da se vrate u utakmicu", rekao je Tomić, koji se osvrnuo i na učinak Golubović, koji je pre gola propustio tri šanse.

"To je mlad momak, igrač iz naše omladinske škole, brz je i talentovan. Imam utisak da u nekim momentima nije ni svestan svojih mogućnosti, ali sve je to mladost. To je svakako jedan od igrača koji će nam mnogo značiti u narednom periodu".

Trener Borca Tomas Vasov rekao je da je njegova ekipa imala za cilj da se odbrani protiv Partizana.

"Mi smo hteli da se pre svega odbranimo i da ugrozimo Partizan iz kontre i polukontre. Medjutim, crno-beli su u prvom poluvremenu bili dominantniji. Kako je utakmica odmicala mi smo uspeli da se oslobodimo pritiska, koji je više psihološke prirode neko neke druge. U drugom poluvremenu je sve izgledalo mnogo bolje. Čestitam Partizanu, nama ostaje da se okrenemo narednim utakmicama", rekao je Vasov.

Stadion: FK PartizanSudija: Dejan Anđelković

PARTIZAN: Šaranov - Bandalovski, Jovanović, Stevanović, Bogosavac - Everton, Brašanac, Ilić - Mihajlović, Golubović, Božinov;

BORAC: Bajić - Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić - Balabanović, Petraci - Jovanović, Zorić, Zec - Vujaklija.

Tekstualni prenos meča:

86. minut - Poslednja promena u Borcu, izlazi Zec ulazi Sotirović.

82. minut - Izašao je iz igre Zorić, zamenio ga je Bangura.

79. minut - Kontra Borca, međutim, Zorić je šutirao posle centaršuta preko gola.

75. minut - Poslednja izmena u Partizanu, Marko Jovanović je izašao, a ušao Kosović.

73. minut - 2:0 - BRAŠANAC IZ PENALA! Sudija Anđelković je pokazao na "belu tačku" kada je Mihajlović oboren u kaznenom prostoru Borca.

72. minut - Strelac jedinog gola do sada Golubović ustupio je mesto na terenu Alenu Stevanoviću.

71. minut - Adžović umesto Balabanovića, to je prva izmena kod gostiju.

67. minut - Mladi Vlahović zamenio je Božinova u timu Partizana.

66. minut - Gosti igraju hrabrije i odvažnije u drugom poluvremenu.

62. minut - Miloš Krstić dobija žuti karton.

55. minut - Odlična prilika za Partizan. Mihajlović je sjajno prošao i uposlio Brašanca koji je bio na ivici šesnaesterca. Darko je uputio udarac, ali lopta je prošla pored stative.

52. minut - Balabanović dobija žuti karton.

51. minut - Najbolja prilika za Borac na meču. Posle kornera Maslać je snažno šutirao, ali lopta pogađa stativu i izlazi u gol-aut.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena.

45+ minut - GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Marko Golubović! Mihajlović je odlično šutirao iz kaznenog prostora, nakon intervencije golmana lopta se odbila do Golubovića, koji je ovaj put rutinski smešta u mrežu.

42. minut - Bandalovski dobija žuti karton.

40. minut - Još jedna sjajna prilika za crno-bele! Bandalovski je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac... Brašanac je uhvatio volej, ali lopta je završila pored stative.

38. minut - Najbolja prilika za Partizan na utakmici! Božinov je pokušao iz okreta, golman Borca je odlično intervenisao, lopta se odbila do usamljenog Golubovića koji se propisno obrukao.

37. minut - Vujaklija dobija žuti karton.

34. minut - Božinov je pokušao sa nekih 17 metara udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola.

28. minut - Borac ima priliku, igrač izlazi sam ispred Šaranova, ali linijski sudija je podigao zastavicu.

25. mintu - Partizan konstantno napada, ali ne uspeva ozbiljnije da ugrozi gol Borca.

20. minut - Kostić dobija žuti karton.

11. minut - Lepa akcija Partizana. Ilić je uposlio Božinova koji je istu nesebično prosledio Goluboviću, međutim, fudbaler crno-belih je šalje pored gola.

9. minut - Crno-beli opsedaju gol Borca...

4. minut - Partizan ima mnogo više loptu u svom posedu, ali još uvek nije uputio udarac ka golu gostiju.

1. minut - Utakmica je počela.

17:00 - Očajna poseta na tribinama, loža Partizana prazna!

16:59 - Igrači su izašli na teren

16:50 - Partizan juri treći trijumf protiv Borca ove sezone

Crno-beli su oba puta ove sezone bili bolji od Čačana. U sedmom kolu u Čačku bilo je 3:1 za Partizan, dok je u Beogradu u 22. kolu domaćin slavio sa 2:1. Pogledajte najzanimljivije detalje sa tih mečeva.