(VIDEO) KRALJ OPET ŠOKIRAN U FINIŠU: Dortmund uzeo bod Realu, Juventus razbio Dinamo u Ligi šampiona

Ronaldo, naravno, dao gol

Večeras su odigrane utakmice drugog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

U uzbudljivom derbiju večeri u Dortmundu su Borusija i Real Madrid odigrali nerešeno 2:2 (1:1). Šampion Evrope je dva puta vodio, ali su "milioneri" oba puta došli do izjednačenja. Konačan rezultat postavio je Andre Širle golčinom u 87. minutu!

Real je tako odigrao treći uzastopni meč nerešenim rezultatom posle prvenstvenih remija sa Viljarealom i Las Palmasom. Kao i večeras u Dortmundu i minule subote na Kanarskim ostrvima tim Zinedina Zidana primio je izjendačujući gol u finišu.

"Kralj" je protiv Borusije poveo golom Kristijana Ronalda na asistenciju Gereta Bejla u 17. minutu, u 43. je Pjer-Emerik Obamejang izjednačio posle greške golmana Kejlora Navasa, a Rafael Varan je u 68. ponovo doveo godste u vođstvo pošto je prethodno Karim Benzema pogodio stativu. Ipak, pobedu Realu oteo je Širle.

U drugom meču Grupe F Sporting je rutinski savladao Legiju 2:0 golovima Ruiza i Dosta u prvom poluvremenu. Miroslav Radović je odigrao ceo meč za poljski tim, dok su Lazar Marković i Radosav Petrović igrali u drugom poluvremenu za domaćina.

Real i Borusija sada imaju po četiri boda, Sporting tri, a Legija je bez bodova.

U Grupi E Monako je do boda na svom stadionu protiv Leverkuzena došao u 94. minutu pogotkom Glika, jer su gosti iz Nemačke vodili od 74. minuta kada se u strelce upisao Ćićarito. U Moskvi je Totenhem savladao CSKA 1:0 pogotkom Son Hung-Mina u 71. minutu iako su se "armejci" bunili verujući da je strelac gola bio u ofsajdu.

Monako je zahvaljujući remiju lider u grupi sa četiri boda, Totenhem ima tri, Leverkuzen dva, a CSKA jedan.

U Grupi G vodi Lester pošto je dobio i drugi meč, a prvi na svom stadionu u Ligi šampiona. Savladan je Porto golom Slimanija u 25. minutu posle centaršuta Mareza. Kopenhagen je zgazio Briž u drugom poluvremenu 4:0 (0:0), a pored toga je i promašio penal. Danski prvak ima četiri boda, Porto samo jedan, a Briž je bez bodova.

Juventus je razbio Dinamo u Zagrebu - 4:0. Pjanić i Iguain su u prvom poluvremenu kaznili greške domaće odbrane, a u nastavku su "modre" dokusurili Dibala i Dani Alveš. U drugom meču Grupe H Sevilja je kod kuće pobedila Lion pogotkom Ben Jedera u 53. minutu. Domaćin je mogao i do ubedljivije pobede, ali je promašio penal.

Italijanski i španski predstavnici imaju po četiri boda, Lion je na tri, a Dinamo je bez bodova.

GRUPA G:

Kopenhagen - Briž 4:0 (0:0)/Densvil ag 54, Dilejni 64, Santander 69, Jorgensen 90+2/

KRAJ!

90+4. minut - MONAKO - LEVERKUZEN 1:1 - GLIK!

90+2. minut - KOPENHAGEN - BRIŽ 4:0 - JORGENSEN!

Mathias Jorgensen Goal - FC Copenhagen 4-0... by allsportusa

87. minut - DORTMUND - REAL 2:2 - ŠIRLE!

86. minut - DINAMO - JUVENTUS 0:4 - DANI ALVEŠ!

74. minut - MONAKO - LEVERKUZEN 0:1 - ĆIĆARITO!

71. minut - CSKA - TOTENHEM 0:1 - SON HUNG-MIN!

69. minut - KOPENHAGEN - BRIŽ 3:0 - SANTANDER!

68. minut - DORTMUND - REAL 1:2 - VARAN!

68. minut - I SEVILJA JE PROMAŠILA PENAL - VIJETO!

64. minut - KOPENHAGEN - BRIŽ 2:0 - DILEJNI!

60. minut - KOPENHAGEN PROMAŠIO PENAL! Ausgustinson nije uspeo da uveća prednost protiv Briža sa bele tačke.

57. minut - DINAMO - JUVENTUS 0:3 - DIBALA!

54. minut - KOPENHAGEN - BRIŽ 1:0 - DENSVIL AUTOGOL!

53. minut - SEVILJA - LION 1:0 - BEN JEDER!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!

45+1. minut - Poništen gol Ronalda zbog ofsajda!

43. minut - DORTMUND - REAL 1:1 - OBAMEJANG!

37. minut - SPORTING - LEGIJA 2:0 - DOST!

2-0 Bas Dost Goal HD Sporting CP 2-0 Legia... by fotlive

31. minut - DINAMO - JUVENTUS 0:2 - IGUAIN!

28. minut - SPORTING - LEGIJA 1:0 - RUIZ!

Slimani je "smrt" za Porto!

25. minut - LESTER - PORTO 1:0 - SLIMANI!

24. minut - DINAMO - JUVENTUS 0:1 - PJANIĆ!

17. minut - DORTMUND - REAL 0:1 - RONALDO! Sevnula je kontra Reala, koja je završena Bejlovom asistencijom petom i pogotkom Portugalca.

11. minut - RUKA RONALDA! Abumejang je šutirao, Portugalac je rukom zaustavio loptu, ali sudija Mark Klatenburg pokazao je da se igra nastavi. Naravno, sa tribina se odmah začuo huk nezadovoljstva.

1. minut - Utakmice su počele!

20:45 - Prvi meč Lige šampiona u Lesteru ikada

20:39 - Dovoljno je reći - Kristijano Ronaldo! Baš voli Nemce

20:36 - Kažu da su navijači Borusije Dortmund najbolji u Evropi...

20:32 - Porto ima podršku u Lesteru

20:29 - U Lisabonu su navijači spremni, tu su i fanovi Legije

20:22 - Haos u ZagrebuBed blu bojsi napali navijače Juventusa. Više o haosu u Zagrebu pročitajte OVDE.

20:18 - Evo sastava Dortmunda i Reala

20:14 - Zmajevima ne prija EngleskaPorto je odigrao 16 mečeva kao gost sa engleskim rivalima. Samo dva puta je uspeo da izvuče remi, uz čak 14 poraza!

20:09 - Tošić i Radović starteriOd srpskih internacionalaca večerašnje mečeve počeće Miroslav Radović za Legiju protiv Sportinga, na čijoj klupi će sedeti Lazar Marković i Radosav Petrović, i Zoran Tošić za CSKA protiv Totenhema.

20:04 - Uzdrmani Real u DortmunduUoči duela sa Borusijom, tabor Reala potresle su bure. Krivac je Kristijano Ronaldo. Prvo je pobesneo kada ga je trener Zinedin Zidan izveo iz igre u nedeljnom gostovanju Las Palmasu (2:2), pojedini mediji tvrde da je čak Francuzu psovao majku, a onda je na treningu u Dortmundu pokosio i vređao saigrače Bejla i Benzemu.

20:00 - Repriza polufinala iz 2013.Derbi večeri igraju Borusija i Real u Dortmundu. Biće to repriza polufinala Lige šampiona od pre tri godina kada su "milioneri" bili bolji od "kraljeva" na proleće 2013. U Dortmundu je bilo 4:1, a Real je u revanšu bio nadomak velikog uspeha, ali nije imao snage za završni udarac - 2:0.