(VIDEO) ZBOGOM TITULI: Partizan promašio dva penala i porazom od Čuke upropastio rođendan Grobarima

Šampion na minus 12

Grbić i Babović sa bele tačke pucali preko gola, crno-beli imali igrača više 20-ak minuta, a bodove odneli "brđani" zahvaljujući golu Pijasentina u 34. minutu
1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Fudbaleri Partizana poraženi su u Humskoj od Čukaričkog u poslednjoj utakmici 12. kola srpske Superlige 0:1 (0:1).Gol odluke postigao je Brazilac Lukas Pijasentin bombom iz slobodnog udarca sa 30 metara u 34. minutu. Igrač koji je na teren ušao u 12. minutu umesto povređenog Lija Adija pucao je neodbranjivo pod prečku.

Milorad Mažić Petar Grbić Stefan Babović
Mažić Tijagu

Tako je pred odlazak na dvonedeljnu pauzu zbog obaveza reprezentacije Partizan ostao na deobi četvrtog mesta sa Vojvodinom sa 20 osvojenih bodova, čak 12 manje od lidera Crvene zvezde. Tim Zorana Milinkovića ostao je na samo jednoj pobedi u poslednjih pet prvenstvenih mečeva!

Ujedno, crno-beli su upropastili svečarsku atmosferu zbog 70. rođendana Partizana.

I Istok i Zapad su se po završetku meča ponovo okomili na Babovića skandirajući mu: "Stefane, odlazi". On se zaleteo ka zapadnoj tribini da se obračuna sa nekim navijačima, ali su ga saigrači sprečili u tome.

Čukarički je prišao Partizanu i Vojvodini i sada je odmah iza njih na tabeli, na šestom mestu sa 18 bodova.

"Brđani" su na najlepši mogući način ispratili trenera Vladana Milojevića, kome je ovo bila poslednja utakmica na klupi Čukaričkog.

Čuka je i treći put zaredom ostala neporažena u duelima sa Partizanom, a zabeležila je i drugi uzastopni trijumf nad crno-belima. Prethodno su proletos istim rezultatom (1:0) pobedili u finalu Kupa Srbije i osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji.

"Imali smo mnogo kadrovskih problema, kao posledice meča iz Nemačke. Nije pomoglo isključenje i dva penala, nikada mi se to u karijeri nije desilo. Momci su hteli, ali nije nam išlo", rekao je Milinković.

Milinković je bio razočaran ponašanjem i skandiranjem dela publike prema Stefanu Baboviću posle neiskorišćenih šansi.

"To već duže traje i svima nama teško pada. Znam koliko Stefan voli klub i da je želeo da postigne gol. Prođu i ovakve večeri, teško je naći objašnjenje. Jednostavno, desilo se".

Partizan se ne odriče titule uprkos velikom bodovnom zaostatku za večitim rivalom.

"Ima još da se igra, dugo je prvenstvo. Partizan je veliki klub i ima obavezu prema navijačima da igra do kraja. To postaje stereotip. Zvezda ima korektnu prednost, a zašto igramo drugačije u odnosu na Evropu stvari su za analizu", zaključio je Milinković.

Trener Čukaričkog Vladan Milojević istakao je da je ponosan na igrače zbog pobede na njegovom oproštaju od kluba.

"Bila je to lepa utakmica, sazreli smo kao klub, momci su odigrali jako dobro svih 90 minuta. I u prethodnim utakmicama bili smo dobri, ali nismo imali sreće da zabeležimo bolje rezultate. Nadam se da će ova pobeda dati krila ekipi", jasan je bio Milojević.

On je kratko prokomenatrisao suđenje Milorada Mažića, koji je crno-belima dosudio dva penala.

"Imam poverenje u našeg najboljeg arbitra. Isto bih rekao i da smo izgubili", zaključio je Milojević.

Trener domaćina Zoran Milinković zbog povreda nije mogao da računa na Andriju Živkovića, Oumarua Abubakara, Gregora Balažica, Marka Jevtovića, Nikolu Lekovića i Sašu Ilića.

PARTIZAN: Živković Živko, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Lukić, Brašanac, Babović, Trujić (od 46. Grbić), Stevanović, Božinov (od 46. Šaponjić).

ČUKARIČKI: Stevanović, Stojković, Boljević, Ostojić, Adi (od 12. Pijasentin), Srnić, Janković, Jovanović, Mandić, Tijago, Bojić (od 70. Matić).

80. minut - I BABOVIĆ PROMAŠIO JEDANAESTERAC! Kao i Grbić i Babović je sa bele tačke šutirao preko gola.

79. minut - JOŠ JEDAN PENAL ZA PARTIZAN! Ovaj put srušen je Šaponjić.

77. minut - Crno-beli napadaju i napadaju, ali i dalje ništa konkretno ne uspevaju da urade.

72. minut - ČUKA OSTAJE SA IGRAČEM MANJE! Isključen je Tijago. Dobio je drugi žuti karton zbog simuliranja penala.

70. minut - Matić je zamenio Bojića.

70. minut - I Boljević je oprobao udarac. Opalio je sa 30-ak metara. Zamalo pored Partizanovog gola.

68. minut - Slika se ne menja - domaćin drži loptu, gosti prete. Mandić je sada imao otvoren šut sa 14 metara, ali je tukao preko gola.

65. minut - Partizan ni dalje ne može da pronađe igru... Izgleda da je promašeni penal "ubio u pojam" crno-bele.

58. minut - Ponovo se istakao golman Živković, ovaj put zaustavivši udarac Mandića.

53. minut - Dobar šut Bojića sa 20 metara, Živković spašava Partizan.

49. minut - GRBIĆ PROMAŠIO PENAL! Partizanov rezervista je pucao preko gola!

48. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Srušen je Stevanović, a Mažić je pokazao na belu tačku.

47. minut - Crno-beli su zapretili odmah po povratku na teren. Ostojić je probao udarcem glavom posle kornera, ali je bio zamalo neprecizan.

46. minut - Dvostruka izmena u Partizanu: izašli su Trujić i Božinov, a ušli Grbić i Šaponjić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

19:52 - Sa Juga se čuje: "Hoćemo pobedu". Igrači Partizana su aplauzom otpozdravili navijačima dok su odlazili u svlačionicu.

19:51 - Na Istoku skandiraju: "Uprava napolje".

Kraj prvog poluvremena - Zasluženo vođstvo gostiju. Iako je Partizan imao veći posed lopte, nije ništa konkretno uradio, dok su "brđani" itekako bili konkretni iz kontri.

41. minut - Prvi korner za crno-bele. Izveo ga Babović... Bez opasnosti po gol gostiju.

34. minut - GOOOLLL!!! 0:1! Lukas Pijasentin je strelac! Brazilac je u igru ušao u 12. minutu umesto povređenog Lija Adija, a sada je poslao bombu iz slobodnog udarca sa 30 metara. Golman Živković nije reagovao iako je lopta išla po sred gola.

33. minut - "Brđani" su izveli tri kornera, a crno-beli nijedan.

30. minut - Partizan kao i na prethodnim prvenstvenim utakmicama napada jalovo. S druge strane, Čuka se dobro brani i opasno preti iz kontri.

21. minut - Na tribinama je sada možda i 4.000 ljudi.

20. minut - ŠANSA ZA ČUKU! Bojićev pokušaj zaustavio je Živko Živković. Napadač gostiju je iskoristio grešku Partizanovog Ostojića da krene sam ka golmanu domaćih, ali je otišao previše iskosa, a Živković se dobro postavio.

17. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Tijago zbog starta sa leđa.

16. minut - Šansa za Brašanca. Partizanov vezista šutirao je preko glave sa sedam, osam metara iskosa sa desne strane, ali je golman Stevanović odbranio.

12. minut - Prva izmena. Naravno prinudna. Adi je povređen, pa je njegovo mesto u timu Čukaričkog zauzeo Pijasentin.

11. minut - Prva pretnja po gol domaćina. Tukao je Dragoljub Srnić, zamalo pored gola.

9. minut - Čukarički se povukao. Njegovi igrači prave faul za faulom.

4. minut - Prvi opasan napad domaćina. Stevanović je prošao po levom krilu i centrirao, ali Božinov i Brašanac nisu uspeli da prime loptu.

4. minut - Problem sa osvetljenjem. Odjednom se veći broj sijalica na reflektorima ugasio.

3. minut - Grobari su na južnoj tribini napravili koreografiju sa crnim, belim i sivim zastavicama.

1. minut - Meč je počeo!

18:59 - Na tribinama je oko 2.000 gledalaca.

18:57 - Šampion je u poslednja četiri prvenstvena kola zabeležio samo jednu pobedu!

18:55 - Čukarički nije poražen od Partizana u prethodne dve utakmice. Osim što je bio bolji u finalu Kupa, u prvenstvu je proletos na Banovom brdu bilo 2:2. Pre toga Partizan je imao šest uzastopnih pobeda. Ukupno, sastali su se 32 puta u prvenstvu, Partizan je dobio 26 utakmica, Čuka jednu, a narešeno je bilo pet puta.

18:53 - Podsetimo, ova utakmica je trebalo da se igra juče u 13 sati, ali je na zahtev Partizana pomerena kako bi se crno-beli odmorili posle duela sa Augsburgom u Nemačkoj.

18:51 - Crno-beli su u svečarskom raspoloženju, jer je Partizan juče proslavio 70. rođendan.

18:48 - Vladan Milojević poslednji put vodi ekipu Čukaričkog. Trener koji je zaslužan za uspehe "brđana" poslednjih godina odlučio je da ode zbog loših rezultata. Na klupi će ga naslediti Zoran Popović.

18:44 - Utakmicu sudi Milorad Mažić.

18:42 - Čukarički je prvi trofej u svojoj istoriji osvojio savladavši upravo Partizan u finalu Kupa Srbije prošle sezone na stadionu "Rajko Mitić" pogotkom Slavoljuba Srnića, koji sada nosi dres Crvene zvezde.

A video posted by Sandra Partizan (@sandra6666) on Oct 5, 2015 at 12:38pm PDT