(FOTO, VIDEO) ODLIČNA UVERTIRA ZA STEAUU: Furiozni Partizan deklasirao Jagodinu pred Bukurešt

Jagodina primila pola tuceta golova

Crno-beli rasturili "ćurane" - 6:0, po dva gola dali Božinov i Šaponjić, a po jedan Andrija Živković i Ninković
1 / 5 Foto: Partizan.rs

Fudbaleri Partizana su kao domaćini deklasirali Jagodinu u utakmici drugog kola srpske Superlige - 6:0 (3:0).Pobednik je bio odlučen između 15. i 18. minuta kada su crno-beli, za 186 sekundi, postigli tri gola.

Po dva gola za Partizan postigli su Valeri Božinov i Ivan Šaponjić, a po jedan Andrija Živković i Nikola Ninković.

Crno-beli su tako napravili sjajnu uvertiru za prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Steauom, koji će igrati u sredu (20.30) u Bukureštu.

Sada aktuelni šampion ima šest bodova u prvenstvu i gol-razliku 10:0, jer je u prvom kolu, takođe u Humskoj, bio ubedljiv i protiv Metalca - 4:0.

Jagodinci ne samo da nemaju ni bod posle dve utakmice, već ni gol nisu postigli, jer su pre gostovanja u Beogradu poraženi kod kuće od lučanske Mladosti (0:3).

Uprkos velikoj vrućini i izostanku nekoliko standardnih prvotimaca (Brašanac, Babović, Vulićević, Abubakar), crno-beli su snažno ušli meč i po receptu oprobanom nedelju dana ranije brzo slomili otpor gostiju.

Protiv Metalca u prvom kolu su tri gola postigli od 16. do 31. minuta, a protiv Jagodine su golovi "padali" u 15, 16. i 18. Prvo je Bugarin bio precizan iz penala, dosuđenog posle prekršaja nad Ninkovićem, a već u sledećem minutu Božinov je upisao svoj treći ovosezonski superligaški gol. Ubrzo je Andrija Živković u svom stilu pogodio sa 16 metara.

U nastavku je Ninković povisio na 4:0 posle prodora i asistencije Živkovića, a onda je mladi Šaponjić, koji je u igru ušao u 66. minutu, postigao dva sjajna gola i to u 72. i 80. minutu.

Deluje da je "parni valjak" spreman za put u Bukurešt.

"Po svemu što smo videli večeras zasluženo smo pobedili. Od prvog momenta smo uspeli da nametnemo svoj ritam igre i ne samo što smo bili efikasni i odigrali dobro, već smo uspeli da razigramo neke druge igrače, a neke da odmorimo, tako da smo praktično sve što smo planirali i ostvarili", rekao je Milinković.

On nije želeo da se osvrće na tenziju dignutu usled spekulacija da su mečevi Zvezde protiv OFK Beograda i Partizana protiv Metalca namešteni.

"Mene to ne dotiče, igrači Partizana moraju da nastave da rade i da nastave ovako da igraju, jer je to najvažnije za klub i njih same".

Utakmicu crno-belih i Jagodine pratila je jedna novinarska ekipa iz Rumunije i njih je najviše zanimalo mišljenje trenera Partizana o predstojećem duelu protiv Steaue.

"Veoma poštujemo ekipu Steaue. Biće to dve veoma teške utakmice, kako za njih tako i za nas. Pobednik tog duela biće poznat tek posle 180 minuta".

Milinkoviću nije drago što će se prvi meč igrati bez prisustva publike zbog kazne koju je UEFA izrekla Steaui.

"Žao nam je što se igra bez publike. Fudbal se igra zbog navijača. Nije prijatno igračima kada su prazne tribine, ali adaptiraćemo se. Ne razmišljamo o tome da li je to prednost za nas ili ne, već samo u kvalitetu naše igre i igre Steaue", podvukao je Milinković.

Trener Jagodine Miljojko Gošić rekao je da su njegovu ekipu poremetili rano primljeni golovi i poželeo Partizanu da ovakve utakmice pruža u evropskim takmičenjima.

"Teško je pričati posle ovakvog rezultata. I posle potpune dominacije Partizana. Oni su pokazali snagu i u ovoj utakmici. Moji momci su ponovo doživeli šokantan rezultat u veoma kratkom periodu i od toga se nisu oporavili. Dalji tok utakmice bio je uslovljen tim rano primljenim golovima. Želim da ovakve partije pružaju i u Evropi, a mi ćemo videti šta ćemo dalje raditi... Nije nam ni malo lako, ali dovoljna je jedna pobeda i stvari se okreću", rekao je Gošić.

Prethodno, Gošić je onako vruće glave u kameru "Arene sport" zagonetno odgovorio na pitanje da li je iz ovog meča izvkao pouke.

"Ja? Pa jesam, izvukao sam pouku, ali to ne bih sad izjavljivalo, nije za televiziju", rekao je Gošić.

SASTAVI

Trener Partizana Zoran Milinković odmarao je Darka Brašanca, Stefana Babovića, Oumarua Abubakara i Miroslava Vulićevića.

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski (od 30. Bogosavac), Petrović, Balažic, Fabricio, Jevtović (od 54. Trujić), Ilić, Lukić, Živković Andrija (od 66. Šaponjić), Ninković, Božinov.

JAGODINA: Nikolić Đorđe, Milinković, Mijatović, Gašić, Filipović, Miladinović, Janković (od 76. Milošević), Ivanović, Savković, Nikolić Uroš, Mihailović (od 55. Cvetković).

Utakmicu sudi Robert Čepegi Kiš iz Novog Sada.

80. minut - 6:0 za Partizan! Ponovo Šaponjić. Njegov drugi gol na meču, za devet minuta. Bila je to akcija rezervista. Trujić je odlično prošao po krilu i centrirao, a Šaponjić je manirom iskusnog golgetera poslao loptu u mrežu.

76. minut - Nemanja Milošević je ušao umesto Jankovića u ekipi Jagodine.

72. minut - 5:0 za Partizan! Gol je dao Šaponjić samo šest minuta pošto je ušao u igru. Mladi napadač je fantastično pogodio mrežu iz teške pozicije. Asistirao mu je Božinov.

66. minut - Veliki aplauz za Andriju Živkovića, koji je ustupio mesto Šaponjiću. Ovo je poslednja izmena kod Partizana.

55. minut - Izmena u Jagodini: Cvetković je ušao umesto Mihailovića.

54. minut - Druga izmena kod domaćina, Trujić je zamenio Jevtovića.

54. minut - Ponovo je pucao Ninković... Preko gola.

50. minut - 4:0 za Partizan! Strelac Nikola Ninković. Posle prodora po desnoj strani, Živković je dao "povratnu" u šesnaesterac gostiju, lopta je došla do Ninkovića koji ju je poslao u mrežu. Jagodinci su protestovali tvrdeći da je lopta napustila teren pre Živkovićevog centaršuta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena

43. minut - Ninković je snažno šutirao, ali je Partizan dobio samo šesti korner.

38. minut - Prvi šut Jagodinaca na meču uputio je Savković.

36. minut - Velika prilika za Sašu Lukića. Mladi fudbaler Partizana šutirao je glavom sa pet, šest metara, ali je golman Jagodine Nikolić odlično intervenisao.

33. minut - Andrija Živković je ponovo oprobao udarac iz daljine, ali ovaj put preko gola.

30. minut - Prva izmena u Partizanu, i to prinudna. Povredio se Bandalovski, osetio je bol u zadnjoj loži, pa je u igru ušao Miroslav Bogosavac.

17. minut - Šutirao je i Saša Ilić, odbranio je Đorđe Nikolić.

15. minut - 3:0 za Partizan! Za 186 sekundi tri gola. Ovaj put dao ga je Andrija Živković. Debitant Fabrisio je dugom loptom pronašao Živkovića, koji ju je primio na desnom krilu, krenuo ka sredini, prevario dva čuvara i sa ivice šesnaesterca šutirao neodbranjivo.

14. minut - Buran protest trenera Jagodine Gošića kod sudija, jer smatra da je Božinov napravio prekršaj u skoku pri postizanju drugog gola.

13. minut - 2:0 za Partizan! Opet je gol dao Božinov! Odlično je centrirao Petrović, pogodio je Bugarina u čelo, pa Božinovu nije bilo teško da zatrese mrežu Jagodine.

12. minut - 1:0 za Partizan! Strelac Božinov iz penala. To je drugi ovosezonski gol Bugarina, pošto je bio strelac i protiv Metalca, kada je zabeležio i dve asistencije.

11. minut - PENAL za Partizan. Ivanović je faulirao Ninkovića, a sudija Čepegi Kiš je pokazao na belu tačku. Pritom je Ivanoviću pokazao žuti karton.

10. minut - Ponovo je Ninković bio nadomak šanse, ali nije prošao njegov "lažnjak", Miladinović je loptu izbacio u korner.

5. minut - Prva lepa akcija Partizana. Završena je centaršutom Lukića i neuspelim pokušajem Ninkovića da ugrozi Đorđa Nikolića.

19:00 - Utakmica je počela.

18:59 - Minut ćutanja u čast nekadašnjeg igrača Partizana Milorada Milutinovića.

18:57 - Na tribinama ima svega 1.000 gledalaca.

18:56 - Neće biti lako fudbalerima po paklenoj vrućini.

18:52 - Crno-beli su na startu prvenstva, takode kao domaćini, lako i ubedljivo savladali Metalac 4:0.

"Ćurani" su u uvodu Superlige razočarali porazom kod kuće od lučanske Mladosti (0:3). Partizan je imao i obaveze u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pa je u oba meča drugog kola bio bolji od prvaka Gruzije, Dile Gori, 1:0 u Beogradu i 2:0 u Goriju.18:48 - Partizan i Jagodina sastali su se četiri puta prošle sezone. "Ćurani" su pobedili u superligaškom meču na svom terenu u jesenjem delu sezone 1:0, a onda je Partizan dobio sledeća tri duela, dva u Kupu Srbije i jedan u šampionatu. Crno-beli su savladali Jagodince 11 puta u prethodnih 12 njihovih megdana. Ukupno, odigrali su 15 utakmica, Partizan je slavio 12 puta, jednom je bilo nerešeno, a dva puta je trijumfovala Jagodina.

18:44 - Šef Partizanove struke Zoran Milinković je u najavi utakmice rekao:"Partizan igra na svom stadionu i želimo još jedan dobar meč, sa velikom željom da osvojimo tri boda. Prvenstvo je tek počelo, polako hvatamo takmičarski ritam i to je veoma važno, jer pravi izazovi tek slede. Imamo ozbiljan pristup meču".18:41 - Trener Miljojko Gošic je izjavio:"Kada su ovakve utakmice u pitanju, obično se kaže da nemamo šta da izgubimo, ali to nije moje geslo. Da jeste, ne bih se bavio ovim poslom. Stvari gledamo drugačije, u procesu smo stvaranja novog tima, ali imamo svoje ciljeve".