Fešta u Humskoj

(KURIR TV) CRNO-BELI SPEKTAKL Iste boje, ista vera: Partizan i PAOK ispratili Sašu Ilića u istoriju

Spektakl u pravom smislu te reči! Takav je bio prijateljski meč između bratskih klubova Partizana i PAOK-a večeras u Humskoj!

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Gosti iz Soluna su pobedili 2:1, ali to nije pokvarilo slavljeničko raspoloženje - slavio se 791. nastup Saše Ilića u dresu Partizana, čime je izjednačio klupski rekord Momčila Vukotića.

Upravo je Moca Saši uručio zlatnu kopačku uoči početka utakmice.

Ilić se na terenu pojavio sa decom, odigrao 23 minuta i izašao. Sve to vreme sa Juga je grmelo u čast ljubimca i legendarnog kapitena iz grla hiljada i hiljada "grobara", ali i navijača PAOK-a.

Saša Ilić će na nekoj od narednih utakmica ostati usamljen na vrhu "večne liste", ali je večeras simbolično ušao u istoriju!

PAOK, predvođen trenerom Vladimirom Ivićem, bivšim igračem Partizana i jednim od najboljih prijatelja Saše Ilića, do pobede je došao zahvaljujući holandskom internacionalcu Bisesvaru, koji je iskoristio opušten pristup domaćina u uvodu meča i postigao golove već u 2. i 8. minutu.

Konačan rezultat postavio je 17-godišnji napadač Partizana Đorđe Jovanović u 70. minutu.

Utakmica je završena uletanjem navijača na teren. Trebalo je da se igra pet minuta sudijske nadoknade, ali su odigrana samo dva. Navijači su "sleteli" s tribina i "očerupali" igrače, strgavši sa njih dresove i šortseve ostavivši mnoge od njih samo u gaćama.

Na tribinama stadiona u Humskoj bilo je 15.700 gledalaca.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić - Everton, Jevtović, Saša Ilić, Leonardo - Đurđić, Božinov.

PAOK: Brkić, Matos, Leovac, Tijam, Malezas, Pereira, Krespo, Bisesvar, Atanasiadis, Pelkas, Kanjas.

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

90+2. minut - Navijači su uleteli na teren i prekinuli meč!

79. minut - Dim se razišao, meč je nastavljen...

72. minut - PREKID ZBOG BAKLJADE!

70. minut - 1:2 - Mladi, 17-godišnji Đorđe Jovanović smanjio je zaostatak Partizana!

61. minut - SEDAM IZMENA U PARTIZANU: U igru su ušli Radin, Đuričković, Marjanović, Ostojić, Bogosavac, Damnjanović i Jovanović.

56. minut - Navijači skandiraju "Kosovo je Srbija"!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

Kraj prvog poluvremena - 0:2!

45. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Božinov je s pet metara pogodio golmana.

41. minut - Sa tribina grmi: "Vladimir Ivić"...

28. minut - Zvanični podatak - 15.728 gledalaca!

23. minut - SAŠA ILIĆ je izašao iz igre, zamenio ga je Alen Stevanović. Kapiten je dobio ovacije!

20. minut - Partizan je pogodio prečku!

8. minut - 0:2 - BISESVAR! Drugi gol Holanđanina!

8. minut - Navijači pevaju u čast Saše Ilića: "Ja bih da igra još malo"...

4. minut - Humska se ori od pesme navijača dva kluba, koja je začinjena bakljadom!

Kurir sport/Konstantin Radulović

2. minut - 0:1 - BISESVAR! Holanđanin je iskoristio opuštenost domaće odbrane na startu i sjajno šutirao.

1. minut - Utakmica je počela, a Saša Ilić je ušao u istoriju Partizana!

19:31 - I Ivić darivao Ilića

19:30 - Poklon i za Vladimira Ivića!

Sportski direktor Partizana Ivica Iliev poklonio je bivšem saigraču, a sada treneru PAOK-a Vladimiru Iviću crno-beli dres sa brojem 18 (koji je Ivić nosio), sa potpisom svih sadašnjih igrača.

19:28 - Simbolično! Momčilo Vukotić predao je Saši Iliću zlatnu kopačku!

19:15 - Navijači rekli šta misle o Saši Iliću:

19:07 - Žurka navijača PAOK-a ispred stadiona

19:00 - Grobari se okupljaju i pevaju PAOK-ove navijačke pesme

18:50 - Saša Ilić - legenda Partizana: