(KURIR TV) TRESLO SE BRDO! Zvezda razmontirala Čukarički i trasirala put ka finalu Kupa Srbije

Pobednik rešen u prvom poluvremenu

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Čukaričkim sa 4:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Crvena zvezda je već posle prvih 45 minuta prvog polufinalnog okršaja u kupu trasirala put ka finalu. Čudo je potrebno Čuki da učini revanš zanimljivim. Bez svake dileme, jedno od najboljih poluvremena ove godine za crveno-bele, dok je Čuka verovatno nikad lošija otkako je ekipu preuzeo Nenad Lalatović.

Strelci za crveno-bele bili su Damjan Le Talek u 12, Ričmond Boaći u 19. i 39. minutu, dok je Đordje Đurić dao autogol u 33. Pogodak za Čukarički u 41. je postigao Saša Jovanović.

Zvezda je bila bolja, posebno u prvom poluvremenu, u kom je lako nalazila rešenja pred golom domaćina. Čukarički je uprkos lošoj igri dao gol, kada je iskoristio nepažnju odbrambenih igrača Zvezde nedugo posle četvrtog gola gostiju.Čukarički je u drugom poluvremenu imao prilike da smanji zaostatak, najbolje preko rezerviste Aleksandra Jevtića, ali je golman Zvezde Filip Manojlović odlično branio. Gosti nisu imali veće šanse u nastavku.

TOK UTAKMICE:

2. POLUVREME90. minut - Kraj utakmice. Crvena zvezda je pobedila 4:1

83. minut - ŠANSA ZA ČUKARIČKI Probio je Radonjić po levoj strani i uposlio Jevtića, no ponovo je maestralno odreagovao Manojlović

59. minut - Domaćin je za razliku od prvog dela igre daleko konkretniji, te je u par navrata ugrozio gol Manojlovića koji je bio siguran među stativama

46. minut - ŠANSA ZA ČUKARIČKI koju Jevtić nije iskoristio

45. minut - drugo pluvreme je počelo

1. POLUVREME

SVE GOLOVE IZ PRVOG POLUVREMENA MOŽETE POGLEDATI U VIDEU

41. minut STATIVA! Kanga pogađa prečku, pa stativu....

40. minut GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL Čukarički - Crvena zvezda 1:4, Strelac:Jovanović

39. minut GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Čukarički - Crvena zvezda 0:4, Strelac: Boaći

33. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Čukarički - Crvena zvezda 0:3, Strelac: Plavšić

33. minut - ŠANSA ZA CRVENO-BELE, Donald je bio u sjajnoj prilici, ali ništa od pogotka

19. minut - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Čukarički - Crvena zvezda 0:2, Strelac: Boaći

17. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU, Srnić je pokušao posle dobrog prodora Plavšića i centaršuta, ali na sreću čukaričkog ništa od akcije14. minut - KAKVA ŠANSA PLAVŠIĆA, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača domaćih i umalo prevarila Petrića

12. minut - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL, Zvezda vodi golom Le TalekaCrvena zvezda vodi 1:0 golom Le Taleka. Centrirao je Anđelković, a Le Talek je zatresao mrežu domaćeg tima

8. minut - Crvena zvezda ima više od igreFudbaleri Crvene zvezde imaju više od igre, ali i dalje nema golova. Fudbaleri Čukarički traže penal, pošto je lopta navodno pogodila u ruku Frimponga, a sudija Milorad Mažić je samo odmahnuo rukom

1. minut - Utakmica je počela

16:17 - Delije se polako okupljaju oko stadiona

15:51 - Policijski punktovi se nalaze raspoređeni oko stadiona Čukaričkog na Banovom brdu

Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović izjavio je da je važno da njegova ekipa ne izgubi u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije protiv Čukaričkog.

"Čekaju nas dve teške utakmice protiv Čukaričkog. Oni imaju kvalitet a Kup im je način da izađu u Evropu. Ako želimo duplu krunu moramo da ostvarimo dobar rezultat, pa da u revanšu na svom terenu prođemo u finale. Dobar rezultat je da se ne izgubi. Siguran sam da nam neće biti lako", rekao je Božović.

Čukarički u prvu polufinalnu utakmicu Kupa Srbije protiv Crvene zvezde ulazi sa velikom željom da se nadigrava poručili su pomoćni trener Dragan Šarac i štoper Đorđe Đurić, koji ulogu favorita prepuštaju lideru na tabeli.

"Polufinale igramo sa prvom ekipom na tabeli i sigurno da je Zvezda favorit. Očekuju nas dva teška meča, ulazimo sa velikom željom da se nadigravamo sa Crvenom zvezdom i da probamo da ostvarimo što bolji rezultat i prođemo u finale. Sigurno da ćemo ući obazrivo i pokušaćemo da ne primimo gol, a da postignemo pogodak jer bi bila dobra uvertira za revanš na Marakani 10. maja", rekao je Šarac.

Revanš polufinala na programu je 10. maja, dok je finale zakazano za 27. maj na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.