MUČENJE NA KARAĐORĐU: Vojvodina i Partizan bez golova, odluka o finalisti Kupa u Beogradu KURIR TV

Slaba poseta u Novom Sadu

Fudbaleri Vojvodine i Partizana odigrali su bez golova prvi meč polufinala Kupa Srbije na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.

Ekipe nisu bile mnogo aktivne na stadionu "Karađorđe", a Vojvodina je u prvom poluvremenu imala nekoliko izglednih situacija, ali nijednu pravu šansu.Vojvodina je u 63. minutu imala najbolju šansu na meču, kada je Aleksandar Paločević šutirao u prazan gol, ali se njegov udarac odbio o odbranu Partizana.Posle toga na meču nije bilo prevelikih fudbalskih uzbuđenja, ali je bilo koškanja, kada je Leonardo iz Partizana udario Bogdana Planića, ali nije bilo kartona.

U prvom polufinalu Crvena zvezda je ranije pobedila Čukarički 4:1. Revanš mečevi igraju se 10. maja.

TOK UTAKMICE:

2. POLUVREME:

94. minut - KRAJ UTAKMICE: Vojvodina - Partizan 0:0

92. minut - KAKVA ŠANSA ZA VOJVODINU, Vukasović uputio snažan šut, ali pravo u golmana gostujućeg tima

88. minut - Agresivna igra oba tima, ali bez konkretne šanse

72. minut - Žuti karton za Planića

68. minut - teška povreda Evertona

67. minut - Dobar pokušaj Tavambe

65. minut - Novi pokušaj doamćina. Meleg je oprobao levicu sa 18 metara, ali je lopta prošla pored stative.

62. minut - KAKVA ŠANSA ZA VOJVODINU ali se fudbaleri nisu najbolje snašli pred golom gostiju

53. minut - Bez uzbuđenja na "Karađorđu"

1. POLUVREME:

Najzanimljiviji detalji prvog poluvremena:

40. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN Tavamba šutira sa oko 20 metara, ali direktno golmanu u ruke

34. minut - PRILIKA ZA VOJVODINU Trujić je bio u šansi, ali se nije dobro snašao pred golom Partizana

33. minut - Neizvesnosti na utakmici za sada nema

27. minut - ŠANSA ZA CRNO-BELE Tavamba pokušava makazicam, ali ne uspeva da zatrese protivničku mrežu

14. minut - Odlična intervencija golmana Vojvodine ispred ĐurđevićaGolman Vojvodine odlično interveniše ispred Đurđevića

11. minut - Vojvodina prva stiže do polušanse 1. minut -

Marko Nikolić dočekan ovacijama, pogledajte:

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić izjavio je da je ekipa u finišu sezone maksimalno fokusirana na teren i ocenio da u prvom mecu polufinala Kupa Srbije protiv Vojvodine sigurno neće biti odlučeno ko će u finale.

"U polufinalu se igraju dve utakmice i ne očekujem da se u Novom Sadu reši bilo šta. Partizan uvek ide na pobedu, ali Kup je specifično takmičenje i gol u gostima ima dodatnu težinu. Može da vredi i duplo, što bi nam pred revanš donelo dobre mogućnosti, ali kao trener Partizana nikada ne razmišljam o nerešenom rezultatu", izjavio je Nikolić.

Novi šef stručnog štaba Vojvodine Radoslav Batak izjavio je da veruje u dobar rezultat na sutrašnjem meču protiv Partizana i istakao da je igračima njegovog tima veoma potrebna podrška.Navijači Vojvodine, a sa njima i novi šef stručnog štaba Radoslav Batak, nadaju se da će sutra Voša imati razloga za radost.

"Od kako sam se vratio sa Tajlanda pre šest meseci, pratio sam utakmice Vojvodine. Naravno, u radu sa igračima se sve vidi iz potpuno druge perspektive u odnosu na posmatranje utakmice sa tribina. Juče smo imali prvi trening i razgovarao sam sa skoro svim igračima, i pojedinačno i kolektivno. Jako mi je bitno da razmišljaju pozitivno i veruju u uspeh. Za ovo kratko vreme, ne možemo da uvedemo bilo kakve novine ili taktičke zamisli. Potrebna nam je podrška, a igrači imaju kvalitet i treba da im vratimo veru u to. Ako se budemo pridržavali onoga što se dogovorimo u svlačionici, mislim da možemo da odigramo dobar meč i izborimo povoljan rezultat pred revanš u Beogradu", kaže Batak.

Revanš polufinala na programu je 10. maja, dok je finale zakazano za 27. maj na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.