(VIDEO) DRAMA U POLJSKOJ: Partizan posle penala izgubio od Zaglebja i ispao iz Evrope

Brašanac i Mihajlović tragičari

Fudbaleri Partizana zaustavljeni su u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u revanšu poraženi od Zaglebja u Lubinu posle penala.

1 / 5 Foto: Partizan.rs

Partizan i Zaglebje za 210 minuta igre (90 u Beogradu i 120 u Lubinu) nisu postigli nijedan gol, pa su o učesniku treće runde kvalifikacija odlučivali penali.

Darko Brašanac i Nemanja Mihajlović nisu bili precizni sa bele tačke, dok je golman Bojan Šaranov zaustavio samo udarac Todorovskog, pa je Zaglebje prošlo dalje.

Dakle, crno-beli će posle dugo vremena imati sezonu bez Evrope.

Tim trenera Ivana Tomića sigurno će da žali za propuštenim šansama u prvom meču sa Zaglebjem u Beogradu, gde su crno-beli igrali dopadljivo i stvorili pregršt šansi.

U revanšu u Lubinu utakmica nije bila zanimljiva. Veliki ulog je valjda naterao i jedne i druge da višu brinu da ne prime gol, pa je takav oprezan obostran stav od meča napravio uspavanku. Bilo je tek po nekoliko pokušaja sa obe strane koji se mogu podvesti pod "opasne".

Na kraju, odlučivala je i sreća, koja je preko potrebna kod penal ruleta. Ovaj put bila je na strani Poljaka.

Poljski predstavnik će se već sledeće nedelje sastati se danskim Sonderjiskeom, koji je posle produžetaka u revanšu u Norveškoj eliminisao Stromsgodset - 2:2. U prvom meču bilo je 2:1 za Sonderjiske, baš kao i za Stromsgodset danas posle 90 minuta.

PENALI:

4:3 - Vlaško - KRAJ - ZAGLEBJE IDE DALJE!

3:3 - Mihajlović je promašio! Polaček mu je odbranio!

3:3 - Voznijak je siguran.

2:3 - Janković za prvo vođstvo Partizana.

2:2 - Šaranov je odbranio šut Todorovskog!

2:2 - Đuričković je izjednačio, ali domaćin je i dalje u prednosti.

2:1 - Guldan je savladao Šaranova.

1:1 - Saša Ilić je precizan.

1:0 - Janus je bio siguran.

0:0 - Brašanac je promašio - preko gola!

23:38 - Grobari daju podršku crno-belima.

Slede penali!

120. minut - Tomić je izveo Bogosavca, a uveo Đuričkovića.

119. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Vlahović je naleteo na loptu na ivici peterca, ali je poslao pored gola.

115. minut - ŠANSA za ZAGLEBJE! Toši je pucao preko gola.

107. minut - Domaćin je zapretio. Vlaško je ubacio pred gol Partizana, Guldan bio "prekratak" da je glavom pošalje u mrežu.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

105. minut - Kraj prvog produžetka.

95. minut - Šut Vlaška - za malo neprecizno.

94. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Centrirao je Mihajlović, a Brašanac za malo zakasnio da loptu ubaci u mrežu.

91. minut - Počeo je prvi produžetak. Saša Ilić je zamenio Radovića.

Kraj - 0:0! Igraće se produžeci!

84. minut - UMALO AUTOGOL! Gogua je nespretno intervenisao, ali je lopta otišla preko gola.

81. minut - Šut Mihajlovića sa 18 metara... Pored gola.

81. minut - Deluje da crno-beli imaju više snage. Posle mnogo vremena ponovo je lopta više u njihovom posedu.

77. minut - Uzdasi Grobara! Pucao je Radović sa 16 metara, lopta je zakačila Čotru i otišla malo pored gola.

70. minut - Reagovao je Ivan Tomić - izveo je Đurđića, a uveo Vlahovića.

61. minut - STATIVA! Domaćin je izveo korner s desne strane, Janoška se iskrao i glavom šutirao, lopta je zakačila Evertona i odsela na stativi.

53. minut - Dabrovski je bio bolji u skoku od Milenkovića posle kornera, ali nije zahvatio loptu onako kako je želeo.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:0! Partizan nije ni bleda senka ekipe koja je pre nedelju dana igrala lepršavao i stvorila dosta prilika. Zaglebje je bilo bolje u prvih 45 minuta, ali nedovoljno konkretno da se ozbiljno ugrozi gol Šaranova. Oba rivala u grču zbog važnosti meča.

43. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Mihajlović je izveo korner s leve strane, na "drugoj stativi" je odlično skočio Gogua, ali njegov šut glavom nije bio precizan.

36. minut - Veoma su oštri domaći igrači. Za sada su dobili samo dva žuta kartona (Čotra i Voznijak). Đurđiću je stavljena čalma na glavu.

31. minut - Najopasnija situacija pred golom Partizana. Kšištof Pjatek je dva puta pokušao u istom napadu. Prvo je Šaranov dobro intervenisao, a onda je Pjatek poslao loptu preko gola.

20. minut - Već desetak minuta fudbaleri Partizana ne mogu da se "sastave" s loptom.

15. minut - U poslednjih nekoliko minuta domaćin je agilniji i češće ima loptu u svom posedu.

11. minut - Prva intervencija Šaranova. Posle kornera domaćina Gulden je šutirao u padu, ali golman Partizana nije imao problema da ukroti loptu.

9. minut - Janković je izveo korner sa desne strane, na "drugoj stativi" usamljen je bio Gogua, ali se nije snašao, pa je glavom loptu poslao pored gola.

3. minut - Kontru Partizana izvukao je Brašanac, nastavio Janković do Radovića, koji je posle kontakta sa Kubickim teatralno pao u kaznenom prostoru domaćina, pa sudija Andula nije pokazao na belu tačku.

1. minut - Utakmica je počela!

Trener Partizana Ivan Tomić odlučio se za isti tim kao u Beogradu.

ZAGLEBJE: Polaček, Todorovski, Guldan, Dabrovski, Čotra - K. Pjatek, Kubicki - Voznjak, Rakovski, Janoška - L. Pjatek.

PARTIZAN: Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac - Everton, Brašanac - Janković, Radović, Mihajlović - Đurđić.

Sudija: Anatolij Abdula (Ukrajina)

21:04 - Srbi na centruKapiteni Čotra i Brašanac...

21:01 - Grobari pevaju: Kosovo je srce Srbije...

20:52 - Zamišljeni Tomić

20:33 - Vlahović se zagreva ispred svlačionice

20:30 - Crno-beli osetili travu

20:27 - Grobari stigli!

20:22 - Tomić: Mi Srbi dajemo više kada nam je težeTrener Partizana Ivan Tomić podsetio je na muke koje su crno-beli imali na putu do Lubina."Poletili smo iz Beograda dva sata kasnije nego što je bilo planirano, nakon toga je bila neka nesreća na autoputu, tako da smo kasno stigli u hotel, nismo stigli ni da se raspremimo... Mada, mi Srbi smo poznati po tome da kada je nešto teže i kompilikovanije, dajemo više nego kada je sve idelano. I to će biti jedan od motiva, kojih imamo mnogo za sutrašnju utakmicu", rekao je Tomić.

20:15 - Božinov srcem uz saigračeBugarski internacionalac Valeri Božinov ostao je u Beogradu odlukom trenera Ivana Tomića. Kako je poželeo sreću svojoj ekipi pogledajte OVDE.

20:10 - Grobari uz Partizan i u LubinuOko 1.000 navijača Partizana krenulo je danas put Poljske. Više o tome saznajte OVDE.

20:05 - Zaglebje moćno u prvenstvuEkipa Zaglebja je prošlog vikenda u prvom kolu poljskog šampionata deklasirala Koronu - 4:0. Domaćin je sva četiri gola dao u prvom poluvremenu, a onda u nastavku rutinski priveo meč kraju.

20:00 - Crno-beli se ispromašivali u BeograduPodsetite se detalja sa prvog meča Partizana i Zaglebja.