(VIDEO) CRNO-BELI POKORILI NOVI SAD: Partizan ubedljivo pobedio Vojvodinu i zadržao se na plus pet

Trokorak ka tituli

Lider Superlige trijumfovao na "Karađorđu" 4:0 i odbio napad Zvezde

Fudbaleri Partizana ubedljivo su dobili derbi 26. kola Superlige Srbije protiv Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 4:0 (1:0).

Vladimir Volkov je postigao prva dva gola, u 37. i 71. minutu, a pobedu su "overili" Nikola Ninković u 89. i Darko Brašanac u 92.

Crno-beli su tako napravili veoma važan trokorak ka tituli, jer su odbili napad Crvene zvezde koja je ranije danas savladala Rad, odnosno zadržali je na pet bodova zaostatka.

Utakmica na novosadskom "Karađorđu" po svemu je opravdala epitet derbija. Atmosfera na tribinama je bila sjajna sve vreme, a na terenu... Vojvodina je odlično počela utakmicu, Ivanić, Gaćinović i Ćurko zadavali su gostima mnogo problema u prvih pola sata, stvorili nekoliko sjajnih šansi, ali nisu ih iskoristili, pa su kažnjeni. Na kraju, kažnjeni su surovo, ubedljivim rezultatom.

Volkov je doveo goste u vođstvo, a poslednji trzaj domaćina, ispostavilo se, bio je prodor Gaćinovića, posle kojeg je pao, ali sudija Dimitrijević nije pokazao na belu tačku iako su "lale" to tražile.

U drugom poluvremenu crno-beli su kontrolisali događaje na terenu i zasluženo pobedili iako domaćini nisu zaslužili da budu deklasirani.

Partizan ima pet bodova prednosti u odnosu na Zvezdu, a do kraja prvenstva se sastaje sa Spartakom i Novim Pazarom kao domaćin, a kao gost sa Napretkom i Borcem.

"Vrlo teška utakmica. Slažem se da je Vojvodina odlično ušla u meč, 20-25 minuta izdržali pritisak, pstigli gol i pokazali srpljenja u drugom poluvre,menu. Posle drugog gola sve je išlo nama na ruku. Uzeli smo zaista važne bodove. Čestitam mojim momcima i hvala navijačima", rekao je Zortan Milinković za za TV Arenu sport.

Ovo je bio treći uzastopni prvenstveni poraz Vojvodine, a četvrti zaredom na domaćem terenu. "Lale" su imale priliku da se odlepe od Novog Pazara, koji je radnije danas izgubio od Radničkog u Nišu 1:3, ali nisu, pa su te dve ekipe ostale na deobi četvrtog mesta sa po 40 bodova.

"Simptomatično je da ne iskoristoimo svoje šanse i onda primimo gol. Drugi primljeni gol nas je presekao. To nam se često dešava. Rezultat 0:4 je malo previše, ali ima i toga u fudbalu", rekao je trener Vojvodine Zlatomir Zagorčić i čestitao pobedu Partizanu, ali i svojim igračima na zalaganju.

SASTAVI

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Ivanić, Pekarić (od 85. Novaković), Rogač, Luković (od 65. Asani), Gaćinović (od 74. Stojanović), Nastić, Sekulić, Ćurko, Babić.

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Volkov, Balažic (od 46. Ćirković), Ilić Branko, Drinčić, Babović, Brašanac, Živković Andrija, Ilić Saša (od 65. Ninković), Šaponjić (od 74. Grbić).

90+2. minut - GOOOL!!! 0:4! Strelac Brašanac.

89. minut - GOOOL!!! 0:3! Strelc Ninković. Rezervista Partizana stavio je tačku na trijumf.

80. minut - Velika prilika za domaćina. Ponovo Ivanić. sa desetak metara je šutirao pored gola.

78. minut - Babović je dobro uposlio Živkovića, koji je ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je Žakula odbranio.

74. minut - ponovo istovremeno izmene na obe strane, kod Vojvodine Stojanović umesto Gaćinovića, a kod Partizana Grbić umesto Šaponjića.

71. minut - GOOOL!!! 0:2! Strelac opet Volkov. Partizan je i drugi gol dao posle prekida, odnosno posle osmog kornera. Ćirković je šutirao glavom, došlo je do nesporazuma između golmana Žakule i saigrača što je iskoristio Volkov i zakucao loptu u mrežu.

71. minut - Crno-beli su izveli osam kornera, a Vojvodina nijedan.

67. minuta - Za razliku od prvog poluvremena, u drugom Partizan kontroliše događaje na terenu iako nema prilika.

65. minut - Saša Ilić ustupio je mesto Ninkoviću u Partizanu, a Luković Asaniju u Vojvodini.

55. minut - Ritam igre u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena je malo mirniji nego u prvom.

50. minut - Grobari su napravili bakljadu. Pirotehnika je bačena i na teren, pa je meč na kratko prekinut, ali je ubrzo nastavljen.

46. minut - počelo je drugo poluvreme. Ćirković je zamenio Balažica u ekipi Partizana.

kraj prvog poluvremena - Odlično prvo poluvreme. Igralo se brzo. Ređali su se napadi na obe strane. Znatno opasnija i kontkretnija bila je Vojvodina, ali, kada domaćini nisu iskoristili nekoliko šansi, kažnjeni su golom Volkova u 37. minutu.

42. minut - Gaćinović je uleteo u kazneni prostor Partizana, Balažic je uklizao, domaćini su tražili penal, a sudija Dejan Dimitrijević pokazao da je gol aut.

37. minut - GOOOL! 0:1! Strelac Vladimir Volkov. Partizanov levi bek postigao je svoj treći ovosezonski gol odličnim udarcem glavom posle prekida koji je izveo Nikola Drinčić.

32. minut - Andrija Živković je odlično uposlio Šaponjića, koji je iz neposredne blizine pokušao da asistira Baboviću i to je učinio loše. Svakako je trebalo da šutira na gol, jer je bio u povoljnoj poziciji.

29. minut - Opet je domaćin imao šansu. Posle centaršuta sa leve strane, Ćurko je probao udarcem glavom da pogodi mrežu, ali je lopta otišla pored gola.

26. minut - Šaponjić je probao da ugrozi Žakulin gol, pucao je iskosa sa sedne strane, ali pored gola. Prethodno, dobro ga je proigrao Babović.

25. minut - Utakmica na "Karađorđu" je izuzetno dinamična.

25. minut - Prvi put Partizan je zapretio. Tukao je Babović, a golman Žakula je loptu odbio u korner.

24. minut - Ponovo domaćini prete. Imali su kontru "dva na dva", Ivanić je proigrao Ćurka, koji je šutirao neprecizno.

23. minut - Navijači Partizana ne prestaju da navijaju glasno, ali to za sada nije dovoljno crno-belima da zaigraju bolje, jer Vojvodina je znatno opasnija.

21. minut - Ponovo šansa za "lale". Šutirao je Ivanić, Živković je odbranio, odbijenu loptu je Gaćinović pokušao da ubaci u mrežu iz neposredne blizine, ali je uklizao Volkov izblokirao pokušaj.

19. minut - prvo uzbuđenje pred golom Vojvodine. Posle prekida u šansi se našao Volkov, ali je bio u ofsajdu.

10. minut - Vojvodina je mnogo bolje ušla u meč.

5. minut - ponovo je Ivanić ušao u kazneni prostor gostiju, lopta mu je pobegla, na nju je krenuo Gaćinović, ali je brži bio Živković. U svakom slučaju, opasno je bilo pred golom Partizana.

5. minut - prva prilika za Vojvodinu. Marko Ivanić se našao u dobroj situaciji, ali je njegov šut zaustavio golman Živković.

1. minut - Utakmica je počela.

19:06 - Navijači oba tima uveliko pevaju i prave atmosferu dostojnu derbija kola.

19:05 - Početak utakmice kasni...