(VIDEO) RASPLET U SUPERLIGI: Lazović overio Zvezdi drugo mesto, Voša u Evropi, Donji Srem ispao

Nepoznat još samo učesnik baraža

Ostala je samo jedna nepoznanica posle pretposlednjeg, 29. kola srpske fudbalske elitne lige

Fudbaleri Crvene zvezde završiće superligašku sezonu na drugom mestu, Vojvodina će ponovo u Evropu, a Donji Srem se vraća u Prvu ligu - to je poznato posle utakmica 29. prvenstvenog kola.

Crveno-beli su posle šokantnih poraza od Čukaričkog i odavno "otpisanog" kragujevačkog Radničkog došli u situaciju da moraju da se bore za ostanak na drugom mestu. I izborili su se pobedom u sjajnoj utakmici protiv OFK Beograda na Vračaru, uz pomoć Vojvodine koja je trijumfovala na Banovom brdu.

Junak Zvezdine pobede nad "romantičarima" bio je Darko Lazović, koji je dao dva i namestio dva gola. Crveno-beli su poveli u prvom poluvremenu, a kada je Orlandić u 51. minutu povisio na 2:0 činilo se da je pobednik odlučen. Međutim, OFK je preko Zarubice i Čučkića stigao do izjednačenja za samo tri minuta, od 55. do 58. Ipak, Lazović je brzo vratio prednost na stranu svog tima, a konačan rezultat u poslednjim trenucima meča postavio je Savićević.

Istovremeno, Novosađani su kao gosti savladali Čukarički, nanevši mu prvi poraz u 2015. godini. Istina, "brđani" su mislima već u finalu Kupa, koje će 20. maja igrati protiv Partizana, ali to ne umanjuje uspeh "lala", koji su ostvarili zahvaljujući pogotku Mijata Gaćinovića u finišu prvog poluvremena. Ne samo što je Čuka ispala iz borbe za drugo mesto sa Zvezdom, već je Vojvodina obezbedila četvrto mesto i učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, jer je sada van domašaja Novog Pazara.

U Pećinacima su u najavi ovog kola izražavali bojazan da će pobediti svi kojima treba za opstanak. I pobedili su svi... Osim Donjeg Srema. Dakle, Sremci su kao domaćini u duelu sa direktnim konkurentom Napretkom izgubili bitku (1:2) i superligaški status, pa će uz Kragujevčane sledeće sezone igrati u Prvoj ligi.

Direktnog ispadanja su se spasili Spartak (31 bod), Napredak (31), Jagodina (32), Borac (32) i Voždovac (33), ali svi će strepeti do kraja prvenstva, jer ko od njih završi na 14. mestu moraće u baraž za opstanak. U poslednjem kolu sastaće se: Spartak - Čukarički, Napredak - Rad, Radnički Niš - Voždovac, Jagodina - OFK Beograd i Borac - Partizan.

U Superligi će sledeće sezone igrati Radnik iz Surdulice i Javor, kao najbolji u Prvoj ligi, a u baraž će Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Tabela: Partizan 70 bodova, Crvena zvezda 61, Čukarički 57, Vojvodina 49, Novi Pazar 44, Rad 40, Mladost Lučani 40, OFK Beograd 39, Radnički Niš 36, Voždovac 33, Borac Čačak 32, Jagodina 32, Napredak 31, Spartak 31, Donji Srem 26, Radnički Kragujevac 18.

Rezultati i strelci 29. kola:

OFK Beograd - Crvena zvezda 2:4 /Zartubica 55, Čučkić 58 - Lazović 35, 65, Orlandić 51, Savićević 90/

TOK MEČEVA:

90. minut - Zvezda je potvrdila pobedu u 90. minutu golom Vukana Savićevića.

66. minut - Mladost vodi u Lučanima protiv Nišlija. Gol je dao Gavrić.

65. minut - Drugim golom na meču, uz jednu asistenciju, Darko Lazović ponovo dovodi Zvezdu u vođstvo protiv "romantičara".

63. minut - Donji Srem se vraća u igru. Stanisavljević je smanjio protiv Napretka na 1:2.

60. minut - Adamović je postigao gol, pa sada "zmajevi" imaju minimalnu prednost protiv Čačana.

58. minut - OFK je izjednačio protiv Zvezde za samo tri minuta. Strelac Čučkić.

55. minut - OFK je preko Zarubice smanjio vođstvo Zvezde - 1:2.

55. minut - Milić je Spartaku doneo prednost na Banjici - 1:0.

54. minut - Napredak je povećao vođstvo u Pećincima na 2:0 preko Lemajića.

51. minut - Petar Orlandić je duplirao Zvezdino vođstvo na Vračaru protiv OFK Beograda - 2:0.

18:02 - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena: U Humskoj su "pala" dva gola u prvih 45 minuta, a na preostalih sedam utakmica samo tri i sva tri su dali gosti.

17:44 - 44. minut - Vojvodina je povela na Banovom brdu. Gol je dao Mijat Gaćinović u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

17:35 - 35. minut - Crveno-beli su poveli na gostovanju OFK Beogradu na Vračaru golom Darka Lazovića. Ristić je poslao loptu iza leđa odbrane, Lazović je sjajno ubacio i prevario golmana Čupića. Bila je to prva šansa na utakmici.

17:07 - 7. minut - Prvi gol na superligaškim terenima postigao je Napredak, preciznije Urošević, pa Kruševljani kao gosti vode protiv Donjeg Srema u meču direktnih konkurenata u borbi za opstanak.

SASTAVI

OFK BEOGRAD: Čupić – Liščević, Matović, Savić, Antonov – Micevski, Janković, Gajić – Duronjić, Andrić, Zarubica;

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Petković, Pavićević, Lazić, Anđelković – Grujić, Ristić – Lazović, Stojanović, Gavrić – Orlandić.