(VIDEO) BANE I MATIĆ BEZ TROFEJA: Venger nadmudrio Murinja, Arsenal osvojio Komjuniti šild

Presudio Okslejd-Čembrlen

"Tobdžije" savladale Čelsi 1:0 na londonskom "Vembliju" i osvojile prvi trofej u sezoni

Fudbaleri Arsenala pobedili su Čelsi 1:0 (1:0) u engleskom "Komjuniti šildu" i osvojili prvi trofej u sezoni.

Jedini gol na meču odigranom na londonskom "Vembliju" postigao je Aleks Okslejd-Čembrlen u 24. minutu.

Dakle, osvajač FA kupa bio je bolji od šampiona.

"Tobdžijama" je ovo 14. trofej u Superkupu Engleske, dok su "plavci" ostali na četiri. Arsenal je odbranio pehar osvojen prošle godine kada je deklasirao tadašnjeg šampiona Mančester siti 3:0.

Za ekipu Žozea Murinja ceo meč igrali su srpski internacionalci Branislav Ivanović i Nemanja Matić, a debitovao je Radamel Falkao. Kolumbijac je ulaskom u igru na početku drugog poluvremena zabeležio prvi nastup za Čelsi, od dolaska iz Monaka na pozajmicu.

Na drugoj strani prvi nastup u zvaničnoj utakmici za Arsenal zabeležio je golman Petr Čeh, koji je letos među "tobdžije" stigao upravo sa "Stamford bridža".

Zanimljivo je da se treneri posle utakmice nisu rukovali, što ne čudi s obzirom na to da je netrpeljivost između Arsena Vengera i Žozea Murinja opšte poznata. Portugalac je odmah posle poslednjeg sudijskog zvižduka otišao u svlačionicu.

Ovo je bio prvi trijumf francuskog stručnjaka u duelima sa portugalskim posle, a ovo im je bio 14. susret!