(VIDEO) BEZ POBEDNIKA NA GUDISONU: Everton i Liverpul nekada ljuti, a sada miroljubivi rivali

Šesti remi u sedam mečeva

"Karamele" i "crveni" odigrali 1:1, oba gola postignuta u finišu prvog poluvremena, a dali su ih Ings i Lukaku

U 225. derbiju Mersisajda Everton i Liverpul su odigrali 1:1 (1:1) na "Gudison parku" u meču osmog kola Premijer lige.

Jedno od najvećih rivalstava u svetu fudbala pretvorilo se u jedno od najmiroljubivijih. Jer, "karamele" i "crveni" remizirali su čak šest puta u poslednjih sedam međusobnih duela. I ne može se reći da je ovakav ishod današnje utakmice odgovarao ijednom rivalu. Nalaze se u sredini tabele, Everton ima 13 bodova, a Liverpul bod manje. Ipak, njihove ambicije su znatno veće.

Sve je bilo rešeno u finišu prvog poluvremena.

Liverpul je poveo u 42. minutu golom Ingsa. On je posle kornera ostao sam u šesnaestercu domaćeg tima i zatresao je mrežu.

Međutim, Everton je u nadoknadi vremena prvog poluvremena stigao do izjednačenja, golom Lukakua posle očajne intervencije odbrane "crvenih".

Zanimljivo je da je to bio peti gol Belgijanca protiv Liverpula.

Nije moglo bez nervoze, pa su tako u klinč ušli Barkli i Čan, a pred kraj utakmice i Lukaku i Sako