(VIDEO) BODOVIMA SE U ZUBE NE GLEDA: Barselona iskoristila poklon Betisa i zadržala prvo mesto

Madridska hajka na sudiju

Fudbaleri Barselone kao gosti u Sevilji savladali su Betis 2:0 u utakmici 36. kola Primere.

Aktuelni šampion je na prvom mestu sa 85 bodova, koliko ima i madridski Atletiko, dok Real Madrid ima 84. Podsetimo, tim trenera Luisa Enrikea ima bolji međusobni skor od oba pratioca, pa su mu pobede u preostala dva prvenstvena kola kod kuće protiv Espanjola i u gostima protiv Granade dovoljne da odbrani titulu.

Nije Barsa blistala u duelu sa Betisom. Međutim, sastav iz Sevilje je favorizovanom gostu "poklonio" prvi gol u 50. minutu, kada je veliki kiks domaće odbrane Ivan Rakitić pretvorio u 0:1. Luis Suarez je u 81. minutu samo potvrdio 27. ovosezonski trijumf Barselone u Primeri.

Inače, Betis je od 35. minuta igrao bez isključenog Vestermana, koji je dobio drugi žuti karton. Zbog toga su španski mediji naklonjeni Real Madridu već počeli hajku na sudiju Lahoza.