(VIDEO) ČELSI BOLJI OD TOTENHEMA: Trofej za Ivanovića i Matića

Finale Liga kupa

Branislav Ivanović odigrao ceo meč u finalu Liga kupa (2:0), dok Nemanja Matić nije mogao zbog suspenzije
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija osvojili su Liga kup Engleske, pošto su danas u finalu na stadionu Vembli u Londonu pobedili Totenhem sa 2:0.

Prvi gol na utakmici dao je kapiten Džon Teri u 45. minutu, dok je konačan rezultat postavio Kajl Voker autogolom u 56.

"Pevci" su bili bolji u prvom poluvremenu, Kristijan Eriksen je čak pogodio stativu iz slobodnog udarca u 9. minutu. Međutim, kada je Čelsi poveo uoči odlaska na odmor, u drugom poluvremenu su igrali samo "plavci".

Čelsi je tako osvojio prvi trofej ove sezone, a ukupno peti u Liga kupu. Tim Žozea Murinja imaće priliku da osvoji još dva pehara, pošto će, pored toga što je lider u Premijer ligi, igrati i u završnici Lige šampiona.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović igrao je ceo susret za Čelsi, dok Nemanja Matić nije nastupio zbog suspenzije. U najavi finala Liga kupa Ivanović je, smatrajući da je njegov zemljak nepravedno kažnjen, izjavio da će "plavci" igrati za Matića.

Meč je odigran po jakoj kiši, pred oko 90 hiljada gledalaca.