(VIDEO) DRAMA NA MESTALJI: Mesi iz penala u 94. minutu doneo pobedu Barsi nad Valensijom

Incidenti na kraju

Fudbaleri Barselone kao gosti su pobedili Valensiju 3:2 (1:0) u utakmici devetog kola španskog prvenstva.

Aktuelni šampion se, makar na kratko, popeo na vrh tabele, jer sada ima 19 bodova, jedan više od madridskih klubova Reala i Atletika i tri od Sevilje, ali sa mečom više.

Valensija je ostala na 15. mestu sa devet bodova.

Barselona je povela u 22. minutu pogotkom Lionela Mesija. Argentinac je šutirao, Luis Suarez, koji je bio u ofsajdu, nije dirao loptu, ali je smetao golmanu Alvešu, međutim, gol je priznat.

Valensija je napravila preokret golovima El Hadadija i Rodriga u 52. i 56. minutu. Obojica su ostali usamljeni i te prilike nisu propustili.

Luis Suarez je u 62. minutu izjednačio na 2:2, a onda je u 92. počela drama. Sjajna akcija Mesija, Nejmara i Suareza završena je padom Urugvajca u domaćem šesnaestercu. Sudija je pokazao na belu tačku. Protesti fudbalera Valensije trajali su dva minuta, a onda je Mesi precizno izveo penal i doneo trijumf Barsi.

U nastavku je bilo incidenata, jer je Nejmar pogođen flašom bačenom s tribina u glavu.

Goal Lionel Messi HD - Valencia 0-1 Barcelona... by FranceCup3

El Haddadi M. Goal - Valencia 1-1 Barcelona 22... by live-football2

Rodrigo Moreno Goal HD - Valencia 2-1 Barcelona... by Football2Live

2-2 Luis Suárez Goal HD - Valencia 2-2... by live-football2

Leo Messi Penalty Goal HD - Valencia 2-3... by live-football2