(VIDEO) ĐUKIĆ PAO SA PENALA: Real bez isključenog Ronalda odneo bodove iz Kordobe

Portugalac isključen u finišu meča

Real je trenutno prvi na tabeli sa 48 bodova uz utakmicu manje. Kordoba je trenutno 14. sa 18 poena

KORDOBA - Fudbaleri Reala pobedili su u gostima ekipu Kordobe 2:1 (1:1) u meču 20. kola španske Primere.Meč je obeležio najbolji fudbaler sveta Portugalac Kristijano Ronaldo. Portugalac je pružio najslabiju partiju ove sezone, a ostavio je tim na cedilu desetak minuta pre kraja meča, kada je najpre šutnuo jednog, a potom udario u lice drugog protivničkog igrača, zbog čega je zaradio direktan crveni karton.

Kordoba, koju sa klupe vodi srpski stručnjak Miroslav Đukić, povela je u trećem minutu sa penala preko Gilasa. Madriđani su izjednačili u 27. minutu preko Benzeme. Napadač Kordobe Florin Andone imao je stopostotnu priliku da Kordobi donese vođstvo u 69. minutu, ali je u želji da lobuje golmana Kasiljasa pogodio prečkuKristijano Ronaldo je u 82. minutu zaradio isključenje pošto je namerno udario protivničkog igrača. Real je do pobede stigao u 89. minutu sa penala pošto je sa 11. metara bio precizan Geret Bejl. Prethodno je crveni karton zaradio Kartabija zato što je igrao rukom u svom šesnaestercu posle udarca Bejla.Za domaći tim ceo meč je odigrao srpski internacionalac Aleksandar Pantić.Real je trenutno prvi na tabeli sa 48 bodova uz utakmicu manje. Kordoba je trenutno 14. sa 18 poena.