(VIDEO) GDE SU BILI LEO I KRISTIJANO: Evo zašto su Mesi i Ronaldo krivi za loš El Klasiko

Razočarali navijače

Najbolji fudbaleri današnjice Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo nisu uradili gotovo ništa na današnjem "El Klasiku".

Barselona i Real Madrid igrali su 1:1 u derbiju 14. kola La Lige, a golove su postigli Luis Suarez u 53. i Serhio Ramos u 90. minutu.

Očekivalo se mnogo više od duela šampiona Španije i prvaka Evrope, a naročito se mnogo više očekivalo od Mesija i Ronalda.

Argentinac je u drugom poluvremenu imao šansu kada je sa sedam osam metara šutirao pored gola, a Portugalac neposredno pre izjednačujućeg gola Ramosa, kada je glavom sa dva, tri metra poslao loptu u noge Đordija Albe.

I to bi bilo to.

Malo, premalo od igrača koji su su navikli da imaju glavne role na svakom meču, pa i na "El Klasiku".

Zato se može konstatovati da najveći deo krivice za fudbal daleko manjeg kvaliteta od očekivanog pripada upravo Leu i Kristijanu.

Mesi je rekorder "El Klasika" sa ukupno 21 golom, od kojih je 14 dao u prvenstvenim okršajima sa Realom. Međutim, Leu ne ide u poslednje vreme protiv "kraljeva", jer im mrežu nije zatresao više od 500 minuta.

Na "večnoj" listi strelaca "El Klasika" Ronaldo zauzima treće mesto sa 16 golova, iza Mesija i Alfreda di Stefana, koji je postigao 18.