(VIDEO) GOL ZA REKORD: Spektakularnim pogotkom Ronaldo je postao najbolji strelac u istoriji Reala

Stradao Levante

Portugalac je povećao vođstvo "kraljeva" na 2:0 strašnim šutem sa 20-ak metara što mu je 324. gol za Madriđane

Kristijano Ronaldo se budi! Portugalac je postigao gol protiv Levantea, i to kakav! Ujedno, njime je ušao u istoriju.

Najbolji fudbaler sveta za 2013. i 2014. godinu povisio je vođstvo Real Madrida protiv Levantea na 2:0 pogotkom u 30. minutu. Primio je loptu od Tonija Krosa, napravio s njom dva koraka i opalio sa 20-ak metara. Umalo nije pocepao mrežu. Gostujući golman Ruben bio je nemoćan, a "Santjago Bernabeu" je eksplodirao.

To je šesti prvenstveni gol Ronalda ove sezone, ali prethodnih pet je postigao na jednom meču, protiv Espanjola.

Kristijano Ronaldo je postigao 324. gol u dresu Real Madrida i postao najbolji strelac u istoriji "kraljevskog kluba". Na drugo mesto je potisnio legendarnog Raula, koji je 323 puta pogađao protivničke mreže.

Prvi gol na meču dao je Marselo u 27. minutu, na asistenciju Ronalda, a konačan rezultat 3:0 postavo je Hese svojim prvim ovosezonskim pogotkom, u 81. minutu.

Real je petom pobedom u osmom kolu (uz tri remija) sa 18 bodova zauzeo prvo mesto na tabeli, sa dva boda više, ali i utakmicom više od Viljareala. Po 15 bodova i meč manje imaju Barselona i Selta.