(VIDEO) BILBAO SA 4 GOLA PONIZIO BARSU: San Hoze pogodio s pola, Aduriz čak tri puta

Težak udarac za Katalonce

Atletik slavio sa 4:0 u prvom meču španskog Superkupa

Fudbaleri Atletik Bilbao savladali su Barselonu 4:0 u prvom meču Superkupa Španije.

Raspad Barselone počeo je već u 13. minutu prvog od tri duela koliko će u narednih devet dana odigrati dva kluba Mikel San Hoze je na maestralan način doveo Bilbao u vođstvo od 1:0.

Golman Barselone Ter Štegen izašao je na 18 metara od gola i glavom u stilu golmana Bajerna Manuela Nojera glavom izbio loptu u krug na centru terena. Na njegovu nesreću tamo je sačekao fudbaler Bilbaa i maestralo pogodio mrežu istrčalog Nemca, koji nije stigao da reaguje.

U nastavku, Atletik je postigao drugi gol, a strelac je u 52. minutu bio Aduriz.

U 62. minutu Barselona, je primila i treći gol, a pogodak je postigao Aduriz.

U 67. minutu Dani Alves je daleko od lopte oborio fudbalera Bilbaa, a Aduriz je za 15 minuta, postigao tri gola pošto je realizovao penal. Aduriz je tako postao prvi igrač, koji je posle više od decenije i takvog dostignuća Dijega Forlana u maju 2005. godine, dao Barseloni tri gola na jednom meču

Revanš se igra u ponedeljak od 22 sata na Kamp Nou.