(VIDEO) HAOS NA GRBAVICI: Pogledajte zašto je sarajevski derbi bio prekinut 16 minuta

Manijaci i Horde zla ne miruju

Na stadionu Grbavica večeras je odigran 108. gradski derbi Željezničara i Sarajeva - 1:1. Bio je to meč 1. kola Premijer lige BiH.

Zadovoljniji rezultatom je bio domaćin, koji je od 30. minuta igrao s igračem manje, jer je tada isključen Husić.

Željo je, iako sa desetoricom, došao u vođstvo pogotkom Lendrića iz voleja u 53. minutu, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Ahmetović i postavio konačan rezultat.

Derbi su, naravno, obeležili navijači. Utakmica je bila prekinuta na čak 16 minuta tokom drugog poluvremena, jer su domaće pristalice okupljene u grupi "Manijaci" bakljadom proslavile gol, a na to se, posle izjednačenja, nadovezala bakljada gostujućih fanova, koji su pritom pirotehnička sredstva bacali na teren.

Navijači Sarajeva su pravili nerede i pre početka meča. Pripadnici "Horda zla" su čupali stolice na severnoj tribini i kačili ih na ogradu.