(VIDEO) KATALONCI SE RADOVALI U MADRIDU: Mesi doneo titulu Barseloni!

"Jorgandžije" nemoćne pred ekipom sa Nou Kampa

Barselona je večeras u Madridu kolo pre kraja šampionata pobedila Atletiko u Madridu 1:0.

BARSELONA - Fudbaleri Barselone osvojili su titulu šampiona Španije kolo pre kraja Primere.Barselona je večeras u Madridu kolo pre kraja šampionata pobedila Atletiko u Madridu 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Lionel Mesi u 65. minutu. Ovo je bio 45 gol argentinskog fudbalera u sezoni.Barselona je prva na tabeli sa 93 boda, dok je Real drugi sa 89. Kataloncima je ovo 23. šampionski trofej u istoriji kluba.

Real je u gostima pobedio Espanjol 4:1. Tri gola za Real postigao je Ronaldo u 59, 83. i 90. minutu, dok se jednom u strelce upisao Marselo u 79. Jedini strelac za Espanjol bio je Stuani u 73. minutu.Fudbaleri Barselone imaće šansu i za triplu krunu ove sezone, pošto ih očekuju finalni dueli u Kupu kralja i Ligi šampiona. Za trofej u Kupu Barselona će se boriti sa Atletikom u Bilbau 30. maja, a sedam dana kasnije njihov rival za evropski trofej biće Juventus u Berlinu.