(VIDEO) MITROVIĆ KONAČNO POSTIGAO GOL: Srbin doneo vođstvo Njukaslu, a onda naljutio Aguera

Majstorija

Napadač Njukasla je pokazao zašto je doveden kao veliko pojačanje

MANČESTER SITI - Fudbaleri Njukasla poveli su protiv Mančester sitija 1:0 u meču 8. kola engleske Premijer lige golom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića. On se upisao u strelce u 18. minutu. Srbin je posle akcije sa Vijnalduom glavom zatresao mrežu "građana". Ovo je bio prvi gol Mitrovića u dresu Njukasla u Premijer ligi.

Sjajnu partiju pružio je i Kevin De Brujne, asistent kod dva gola i egzekutor jednog.

Kod Njukasla Mitrović je odigrao ceo meč i propustio je zicer da se proslavi kod vođstva svog tima, dok je Aleksandar Kolarov za domaće takođe odigrao svih 90 minuta.

Ekipa Manuela Pelegrinija je slavila prvi put posle dva vezana poraza i bar do sutra preuzela prvo mesto od rivala Junajteda.

Novi trijuimf zabeležili su fudbaleri Lestera na gostovanju u Noriču 2:1, koji ih vraća u vrh tabele i na deobu treće pozicije sa Kristal Palasom.

Veliku priliku da slavi propustio je Bornmaut pošto je Glen Marej promašio penal u finišu meča protiv Votforda - 1:1.

Pobednika nije bilo u susretu Sandelenda i Vest Hema - 2:2.

Rezultati i strelci: Kristal Palas - Vest Bromvič Albion 2:0 (Bolasi 68, Kabaj 89) Mančester Siti - NJukasl 6:1 (Aguero 42, 49, 50, 60, 62, De Brujne 53. - Mitrović 18) Aston Vila - Stouk 0:1 (Arnautović 55) Bornmaut - Votford 1:1 (Marej 28. - Igalo 45) Norič - Lester 1:2 (Mbokani 68. - Vardi 28. penal, Sslup 47) Sanderlend - Vest Hem 2:2 (Flečer 10, Lens 22. - Dženkinson 45+1, Paje 60) Večeras: Čelsi - Sautempton (18.30) Sutra: Everton - Liverpul (14.30) Arsenal - Mančester Junajted (17) Svonsi - Totenhem (17) Tabela: Mančester Siti 18 bodova, Mančester Junajted 16, Kristal Palas i Lester po 15, Vest Hem i Arsenal po 13, Everton, Totenhem, Liverpul 11...