(VIDEO) LIGA KUP ENGLESKE: Grujić debitovao za Liverpul, veliki preokret Čelsija u Lesteru

Fabregas zakucao šampiona

Srpski reprezentativac Marko Grujić debitovao je za Liverpul u utakmici šesnaestine finala Liga kupa Engleske u kome su "crveni" kao gosti lako savlali Derbi 3:0.

Bivši fudbaler Crvene zvezde odigrao je svih 90 minuta, a u strelce su se upisali Klavan u 24, Kutinjo u 50. i Origi u 54. minutu.

Aleksandar Mitrović nije učestvovao u pobedi Njukasla nad Volvsom (2:0), jer je meč odgledao s klupe.

Vladimir Stojković je branio gol Notingem Foresta i primio je četiri gola protiv Arsenala - 0:4.

Najuzbudljiviji je bio duel između Lestera i Čelsija. Šampion je golovima Okazakija već posle 34 minuta vodio 2:0, ali su "plavci" uspeli da prođu dalje. Kejhil je smanjio zaostatak Čelsija u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Acpilikueta je u uvodu drugog izjednačio, a Fabregas je sa dva pogotka u ranoj fazi prvog produžetka rešio pitanje pobednika - 4:2.

Gostima je posao bio olakšan od 89. minuta kada je isključen Vasilevski.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za Čelsi, dok Branilslav Ivanović nije bio ni na klupi.