(VIDEO) HRVATI SE BRUKALI DO KRAJA: Borusija šokirala Real, Porto pregazio Lester za osminu finala

Završena grupna faza Lige šampiona

Večeras su odigrane utakmice poslednjeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Borusija Dortmund je stigla od 0:2 do 2:2 u Madridu protiv Reala i tako obezbedila prvo mesto u grupi. Porto razbio Lester 5:0 i plasirao se u osminu finala Lige šampiona, gde je stigla i Sevilja remijem bez golova u Lionu.

Legija je savladala Sporting 1:0, a Totenhem je bio bolji od CSKA 3:1, pa će Poljaci i Englezi nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Pobednik Grupe F je Borusija Dortmund iako je aktuelni šampion Evrope Real Madrid vodio 2:0 golovima Karima Benzeme u 28. i 53. minutu. Domaćinu je pobeda bila neophodna kako bi se domogao vrha tabele, ali su "milioneri" došli do željenog boda pogocima Pjer-Emerika Obamejanga u 61. i Marka Rojsa u 88. minutu.

Osim što će na žrebu za osminu finala kao prvoplasirani biti povlašćen, tim iz Dortmunda je postavio novi rekord - na šest utakmica u grupi postigao je 21 gol!

Do trećeg mesta u Grupi F došla je Legija jer je golom Giljermea, na asistenciju Aleksandra Prijovića, postignutim u 60. minutu savladala Sporting u direktnoj borbi za plasman u šesneastinu finala Lige Evrope.

Verovalo se da će u Grupi G biti drame. Lester je poslednje pre poslednjeg kola overio prvu poziciju, a Briž poslednju. Kopenhagen se nadao da će pobediti u Belgiji, što je i učinio (2:0), a da pritom Porto kod kuće neće savladati "lisice", što bi Dancima garantovalo prolaz dalje. Međutim, portugalski "zmajevi" su deklasirali nezainteresovani Lester čak 5:0 i našli se među 16 najboljih u Evropi, istovremeno poslavši Kopenhagen u Ligu Evrope.

Juventus je u sporom ritmu pobedio zagrebački Dinamo 2:0. Hrvati su se obrukali, jer su završili takmičenje bez osvojenog boda i postignutog gola, dok je "stara dama" obezbedila prvo mesto. Sevilji je u Lionu odgovarao čak i poraz sa jednim golom razlike, a izvukla je remi (0:0) i domogla se osmine finala elitnog takmičenja, dok će Francuzi sreću potražiti u Ligi Evrope.

U Grupi E CSKA je poveo u Londonu golom Dzagoeva u 33. minutu, na asistenciju Zorana Tošića, ali je Totenhem napravio preokret (3:1) overivši treće mesto. U duelu bez takmičarskog značaja ekipa koje su još ranije osigurale proleće u Ligi šampiona Leverkuzen je ubedljivo savladao Monako 3:0.

GRUPA E:

Leverkuzen - Monako 3:0 (1:0)/Jurčenko 30, Brand 48, De Sanktis ag 81/

Totenhem - CSKA 3:1 (2:1)/Ali 39, Kejn 45+1, Akinfejev ag 77 - Dzagoev 33/

Tabela: Monako 11, Leverkuzen 10, Totenhem 7, CSKA 3.

GRUPA F:

Real Madrid - Borusija Dortmund 2:2 (1:0)/Benzema 28, 53 - Obamejang 60, Rojs 88/

Legija - Sporting 1:0 (1:0)/Giljerme 30/

Tabela: Dortmund 14, Real Madrid 12, Legija 4, Sporting 3

GRUPA G:

Briž - Kopenhagen 0:2 (0:2)/Mehele ag 9, Jorgensen 15/

Porto - Lester 5:0 (3:0)/Silva 6, pen 64, Korona 26, Braimi 44, Žota 77/

Tabela: Lester 13, Porto 11, Kopenhagen 9, Briž 0.

GRUPA H:

Juventus - Dinamo Zagreb 2:0 (0:0)/Iguain 52, Rugani 73/

Lion - Sevilja 0:0 (0:0)

Tabela: Juventus 14, Sevilja 11, Lion 8, Dinamo Zagreb 0.

TOK MEČEVA:

KRAJ GRUPNE FAZE LIGE ŠAMPIONA!

88. minut - REAL MADRID - BORUSIJA DORTMUND 2:2 - ROJS!

85. minut - CRVENI KARTON za KARVALJA iz SPORTINGA.

81. minut - LEVERKUZEN - MONAKO 3:0 - DE SANKTIS AUTOGOL! Vendel je pogodio prečku iz penala, lopta se odbila do golmana De Sanktisa, pogodila ga i otišla u mrežu.

De Sanctis M. (Own goal) HD - Bayer... by Goals_online

77. minut - TOTENHEM - CSKA 3:1 - AKINFEJEV AUTOGOL!

Dele Alli Second Goal HD - Tottenham 3-1 CSKA... by FootballLiveGoals

77. minut - PORTO - LESTER 5:0 - ŽOTA!

Diogo Jota Goal HD - FC Porto 5-0 Leicester... by nammakudla

73. minut - JUVENTUS - DINAMO ZAGREB 2:0 - RUGANI!

Daniele Rugani Goal HD - Juventus 2-0 Dinamo... by LiG2Fr

64. minut - PORTO - LESTER 4:0 - ANDRE SILVA iz PENALA!

Goal HD FC Porto4-0Leicester 07.12.2016 by Goals_online

60. minut - REAL MADRID - DORTMUND 2:1 - OBAMEJANG!

Aubameyang Goal HD - Real Madrid 1-2 Borussia... by hqfootball2016

53. minut - REAL MADRID - DORTMUND 2:0 - BENZEMA!

Karim Benzema Goal HD - Real Madrid 2-0... by footballTV

52. minut - JUVENTUS - DINAMO ZAGREB 1:0 - IGUAIN!

1-0Gonzalo Higuaín Goal HD - Juventus 1-0 GNK... by footballderby

48. minut - LEVERKUZEN - MONAKO 2:0 - BRAND!

Julian Brandt Goal HD - Bayer Leverkusen2... by Goals_online

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+1. minut - TOTENHEM - CSKA 2:1 - KEJN!

Harry Kane Goal HD - Tottenham 2-1 CSKA Moscow... by goalall

44. minut - PORTO - LESTER 3:0 - BRAIMI!

Yacine Brahimi Goal HD - FC Porto 3-0 Leicester... by nammakudla

39. minut - TOTENHEM - CSKA 1:1 - ALI!

Dele Alli GOAL HD - Tottenham1-1CSKA Moscow... by PatsaN4ik

33. minut - TOTENHEM - CSKA 0:1 - DZAGOEV! TOŠIĆ ASISTENT!

Alan Dzagoev Goal HD - Tottenham 0-1 CSKA... by Zkrisz

30. minut - LEVERKUZEN - MONAKO 1:0 - JURČENKO!

Yurchenko GOAL (1:0) Bayer Leverkusen vs Monaco by sportscope

30. minut - LEGIJA - SPORTING 1:0 - GILJERME!

Guilherme Goal - Legia Warsaw 1 - 0 Sporting... by hqfootball2016

28. minut - REAL MADRID - DORTMUND 1:0 - BENZEMA!

Karim Benzema Goal HD - Real Madrid 1-0... by Video-Sport

26. minut - PORTO - LESTER 2:0 - KORONA!

2-0 Jesús Corona Goal HD - FC Porto 2-0... by footballderby

15. minut - BRIŽ - KOPENHAGEN 0:2 - JORGENSEN!

Goal Mathias Jorgensen ~Club Brugge 0-2 FC... by ciolan-paul

9. minut - BRIŽ - KOPENHAGEN 0:1 - MEHELE AUTOGOL!

Brandon Mechele Own Goal HD- Club Brugge KV0... by Goals_online

6. minut - PORTO - LESTER 1:0 - ANDRE SILVA!

Andre Silva Goal HD - FC Porto1-0Leicester 07... by Goals_online

1. minut - Mečevi su počeli. Igra se i u Lionu, magla se razišla.

20:45 - Minut ćutanja za poginule u avionskoj nesreći u Kolumbiji

20:43 - Fanovi Porta

20:42 - Navijači zagrebačkog Dinama napravili haos u Torinu

20:40 - Trka se nastavlja - Ronaldo je na potezu

20:38 - Obamejang - 18 mečeva, 18 golova

20:35 - Završeno zagrevanje na "Santjago Bernabeuu"

20:25 - Magla u Lionu, neizvesno da li će se igrati

20:21 - "Milioneri" će imati podršku u Madridu

20:11 - Real nije poražen na poslednja 33 meča u svim takmičenjima

20:07 - Navijači Dinama u Torinu

20:05 - Pavlović, Radović, Marković i Tošić starteriSrpski internacionalci Andrija Pavlović, Miroslav Radović, Lazar Marković i Zoran Tošić našli su se u startnim postavama Kopenhagena, Legije, Sportinga i CSKA. Dakle, Radović i Marković igraju jedan protiv drugog.

20:02 - Sastav Reala

19:54 - Sve je pod konac u svlačionici Dortmunda

19:50 - Dolazak "kraljeva" na "Santjago Bernabeu"

19:45 - Odličan meč Borusije i Reala u DortmunduReal i Borusija bore se za prvo mesto u grupi F, a njihov prvi duel u Dortmundu bio je sjajan. Podsetite se tog remija - 2:2.