(VIDEO) MAJSTORI OSTAJU MAJSTORI: Sevilja, naravno, prošla dalje

Liga Evrope

Sevilja potvrđuje da je specijalista za ovo takmičenje. Prošli i Viljareal, Fiorentina, Inter...

Sevilja je i na početku ovosezonskih prolećnih borbi potvrdila da je specijalista za Ligu Evrope. Andaluzijski klub, koji je tri puta osvajao ovaj trofej u 21. veku i koji je njegov aktuelni branilac, i drugi put je savladao Borusiju iz Menhengladbaha. Posle 2:1 na Sančez Pishuanu, Sevilja je pobedila i u revanšu u burnoj utakmici - 3:2.

Dva puta su gosti vodili u prvom poluvremenu, ali su uporni Nemci oba puta uspevali da izjednače, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:2. Međutim, kada je Borusija u 69. minutu ostala sa igračem manje, jer je Ćaka dobio drugi žuti karton, postalo je jasno ko će u narednu rundu. Tačku na dvomeč gosti su stavili u 79. minutu pogotkom Vitola.

Osim Sevilje, u osmini finala 10. i 17. marta igraće i Dinamo Moskva, Zenit, Dinamo Kijev, Fiorentina, inter, Ajaks, Viljareal...

REZULTATI ŠESNAESTINE FINALA:

Dinamo Moskva - Anderleht 3:1 (0:1), prvi meč 0:0Zenit - PSV 3:0 (1:0), prvi meč 1:0Borusija M. - Sevilja 2:3 (2:2), prvi meč 1:0Bešiktaš - Liverpul posle penala 5:4, 1:0 (0:0), prvi meč 0:1Dinamo Kijev - Gengan 3:1 (1:0), prvi meč 1:2Fiorentina - Totenhem 2:0 (0:0), prvi meč 1:1

Inter - Seltik 1:0 (0:0), prvi meč 3:3Legija - Ajaks 0:3 (0:3) prvi meč 0:1Salcburg - Viljareal 1:3 (1:1) prvi meč 1:2Atletik Bilbao - Torino 2:3 (1:2), prvi meč 2:2Klub Briž - Alborg 3:0 (1:0), prvi meč 3:1Everton - Jang bojs 3:1 (3:1), prvi meč 4:1Napoli - Trabzon 1:0 (1:0), prvi meč 4:0Olimpijakos - Dnjipro 2:2 (1:1), prvi meč 0:2Sporting - Volfsburg 0:0, prvi meč 0:2Fejenord - Roma 1:2 (0:1), prvi meč 1:1