(VIDEO) MESI 400: Argentinac overio trijumf Barselone nad Valensijom i obeležio jubilej

Nezaustavljivi Leo

Lider španskog prvenstva savladao "slepe miševe" 2:0, Mesi asistirao Luisu Suarezu, a onda dao svoj 400. gol za klub sa Nou Kampa

Lionel Mesi obeležio je 25. prvenstvenu pobedu Barselone u 32. kolu Primere. Argentinac je u prvom minutu asistirao Luisu Suarezu za 1:0, a u poslednjem je svojim 400. golom za katalonski klub overio trijumf nad Valensijom - 2:0.

Argentinac je u 94. minutu iskoristio to što su se "slepi miševi" zaleteli kako bi izjednačili rezultat, pa je iskoristio otvoreni prostor, pretrčao 60 metara i iz drugog pokušaja savladao Alveša. Golman Valensije je odbranio prvi pokušaj Mesija, ali je fudbaler Barselone imao sreće, lopta se odbila do njega, a onda mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Lionel Mesi je debitovao za prvi tim Barselone 2004. godine i od tada odigrao 471 meč.

Valensija je propustila veliku priliku već u desetom minutu kada je Pareho promašio penal.

Barselona je prva na tabeli sa 78 bodova, pet više od madridskog Reala koji kasnije danas igra Malagom. Valensija je ostala na četvrtom mestu sa 65 bodova.