(VIDEO) MUK U LONDONU: VBA remizirao sa Totenhemom i doveo Lester nadomak titule

Iznenađenje na Vajt Hart Lejnu

Fudbaleri Totenhema i Vest Bromvič Albiona odigrali su 1:1 (1:0) u poslednjem meču 35. kola Premijer lige.

Ovom remiju najviše su se obradovali u Lesteru, koji sada ima sedam bodova više na vrhu tabele u odnosu na drugoplasirani Totenhem, tri kola pre kraja.

"Lisice" gostuju Mančester junajtedu, zatim dočekuju Everton, pa idu na noge Čelsiju, i da bi i teoretski osvojili prvu titulu u istoriji potrebna su im još tri boda (Totenhem ima bolju gol-razliku). Naravno, mesto na premijerligaškom tronu će overiti i ako Totenhem izgubi tri boda.

"Pevci" nisu imali sreće večeras u duelu sa gostima iz Birmingema, čak tri puta su pogađali okvir gola. Doduše, tim trenera Maurisija Poketina poveo je autogolom Krega Dosona posle prekida Kristijana Eriksena u 33. minutu. Sve vreme je domaćin bio bolji rival, međutim, za propuštene šanse kaznio ga je upravo Doson, koji se u 73. minutu iskupio za postiguti autogol.

Totenhem u nastavku nije imao snage da dođe do novog vođstva, pa se na "Vajt Hart Lejnu" praktično oprostio od borbe za titulu.

VBA je bezbrižan u grupi timova na 11. mestu Premijer lige sa po 41 bodom.

Craig Dawson Own Goal 1-0 Tottenham Hotspur 1... by gentaa

1-1 Craig Dawson Goal HD - Tottenham 1 - 1 WBA... by football-goals-live