(VIDEO) NE MOŽE BEZ MESIJA: Sevilja pobedila Barsu i osvetila joj se za Superkup

Šansa za Real

Golove su postigli Kron-Deli u 52. i Ibora u 58. minutu za domaćina, a poraz šampiona Španije ublažio je Nejmar iz penala u 74.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Barselonu 2:1 (0:0) u jednom od derbija sedmog kola Primere.

Barselona je igrala bez povređenih Lionela Mesija i Andersa Inijeste.

Treba reći i da gosti nisu imali sreće na "Sančez Pishuanu", jer je Nejmar pogodio okvir gola, Pike i Suarez su imali velike prilike...

To je drugi neuspeh tima Luisa Enrikea u poslednje tri prvenstvene utakmice, jer je prethodno doživeo debakl u Vigu protiv Selte (1:4) u petom kolu.

Barselona je ostala na deobi drugog mesta sa Seltom sa po 15 bodova, dok lider Viljareal ima bod više, ali i meč manje. Utakmicu sedmog kola tek treba da odigraju Atletiko Madrid (12 bodova) i Real Madrid (14 bodova). Taj derbi na programu je u nedelju uveče.

Sevilja se na neki način revanširala Barsi za poraz u spektakularnom UEFA Superkupu u avgustu kada su Katalonci vodili 3:1, Andalužani se izborili za produžetak (3:3), u kome su ipak poraženi golom Pedra (3:4).

Sevilja je posle pet uvodnih kola bez pobede "vezala" dva trijumfa.

Michael Krohn-Dehli Goal Sevilla 1 - 0... by funnyno1

Iborra Goal Sevilla 2 - 0 Barcelona Primera La... by funnyno1

Neymar Goal Sevilla 2 - 1 Barcelona Primera La... by funnyno1