(VIDEO) ORLOVI SA ZBORNAJOM ZA FINALE: Ruski Brazilci bolji od azerbejdžanskih u četvrtfinalu EP

Novi spektakl u najavi

Reprezentacija Rusije pobedila je Azerbejdžan u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u futsalu - 6:2.

"Zbornaja komanda" se plasirala u polufinale u kome će se u četvrtak u 18.30 sastati sa Srbijom.

U današnjem duelu u beogradskoj "Areni" čak šest od ukupno osam golova postigli su Brazilci, koji nastupaju za Rusiju i Azerbejdžan. Pored njih samo se još Rus Abramov upisao u strelce i to dva puta. Tri gola za "zbornaju" postigao je Eder Lima, a jedan Romulo, dok je oba pogotka za Azerbejdžan delo Augusta.

Rusija, finalista sa prošlog kontinentalnog šampionata 2014, povela je u sedmom minutu, Azeri su izjednačili već u sledećem, ali je "zbornaja" ipak na odmor otišla sa vođstvom 2:1. U nastavku su Rusi brzo došli do 3:1, rival je morao da se otvori, što je bilo kontraproduktivno, pa je Azerbejdžan doživeo ubedljiv poraz.

U drugom polufinalu u četvrtak u 21 sat sastaće se Španija i pobednik večerašnjeg četvrtfinala između aktuelnog šampiona Evrope Italije i Kazahstana.