(VIDEO) OVO SE NE ZABORAVLJA: Pre tačno 7 godina odigrana jedna od najluđih utakmica Lige šampiona

Polufinale koje su obeležile kontroverze

Na današnji dan pre sedam godina odigrana je jedna od najkontroverznijih i najuzbudljivijih utakmica nokaut faze Lige šampiona.

Na "Stamford bridžu" u Londonu sastali su se Čelsi i Barselona. Bio je to revanš polufinala...

Posle uvodnih 90 minuta borbe na "Nou Kampu" nije bilo golova. A u drugoj utakmici domaćin je poveo strašnim volejom Mikaela Esijena već u devetom minutu.

Tim Pepa Gvardiole u nastavku nije uspevao da slomi otpor "plavaca" i postigne izjednačujući gol. Kada su svi već videli Čelsi u finalu, sevnula je desnica Andresa Inijeste u 93. minutu za eksploziju oduševljenja navijača i igrača Barselone - 1:1!

Majstorija Inijeste i plasman katalonskog kluba u finale Lige šampiona našli su se u senci predstave norveškog sudije Toma Heninga Ovreboa. Kada je "odsvirao" kraj, "plavci" su imali svašta da mu kažu... Naime, igrači i sam trener Gus Hidink veruju da je Norvežanin trebalo da im dosudi čak šest penala! A nije nijedan. Inače, Ovrebu je to bila samo jedna od nekoliko kontroverznih utakmica koje su obeležile njegovu karijeru.

Barselona se plasirala u finale u kome je očitala lekciju Mančester junajtedu - 2:0.