(VIDEO) PONOVO U CENTRU PAŽNJE: Procenite da li je Milorad Mažić oštetio Holanđane protiv Islanda

Domaćini besni na Srbina

Srpski sudija je isključio Bruna Martinsa Indija i svirao penal za goste na utakmici u Amsterdamu

Srpski sudija Milorad Mažić našao se u centru pažnje utakmice u Amsterdamu između Holandije i Islanda u 7. kolu Grupe A kvalifikacija za EURO 2016.

Mažić je navukao gnev domaćih igrača i navijača kada je u 33. minutu pokazao direktan crveni karton Brunu Martinsu Indiju. Holandski defanzivac se rvao sa gostujućim napadačem Sigtorsonom, obojica su pala, a Martins Indi je, dok su ležali na zemlji, rukom krenuo da potkači rivala... Da li je to uopšte učinio i ako jeste da li je to bilo za isključenje, procenite sami.

Holanđani su protestovali i posle Mažićeve odluke početkom drugog poluvremena da dosudi penal za Island zbog starta Van der Vila nad Bjarnasonom. Sigurdson je u 51. minutu doveo goste u vođstvo sa bele tačke. Ispostavilo se da je postavio konačan rezultat - 0:1.

Tek najbolji srpski sudija će ponovo biti predmet rasprava u fudbalskim krugovima kao nedavno posle utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona kada su se iz Seltika obrušili na njega.