POTRESI NA ENFILDU: Navijači demonstrativno napustili stadion, a Liverpul ispustio veliku prednost!

Remi na Enfildu

Najvatreniji navijači Liverpula, u znak protesta, prvi put u istoriji kluba napustili su stadion pre kraja utakmice.

Naime, navijači su u 77. minutu utakmice protiv Sanderlenda demonstrativno napustili Enfild Roud nezadovoljni zbog povećanja cene karata za sledeću sezonu.

77. minut nije slučajno izabran, jer će karta za renoviranu tribinu biti 77 funti što je oko 100 evra. Za ovu sezonu karta je bila 59 funti.

Liverpul je mogao da se približi mestima koja vode u Evropu, ali je kod kuće prokockao dva gola protiv "davljenika" Sanderlenda. Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Roberto Firmino je u 60. minutu doneo vodjstvo Liverpulu, da bi Adam Lalana u 70. povećao na 2:0. Roberto Firmino Goal HD - Liverpool 1-0... by Gol-Live "Crveni" su imali sigurno vođstvo i dominaciju na terenu, ali je izlazak navijača očito šokirao fudbalere sa Liverpula. Prvo je Adam Džonson iz slobodnog udarca smanjio na 2:1, da bi u 89. minutu golom Džermejna Defoa stigao do izjednačenja.

Liverpul je na ovom meču predvodio srpski stručnjak Željko Buvač. Jirgen Klop zbog upale slepog creva nije mogao da vodi tim.

Liverpul je sada na osmom mestu i ima 35 bodova, pet manje od Mančester junajteda, koji sutra igra protiv Čelsija.