(VIDEO) PRE 26 GODINA NEBO SE OTVORILO: Čitav Bajernov tim je na travi, Zvezda prošla u finale

Nemci su nokautirani

Na današnji dan pre 26 godina fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Evropskih šampiona pošto su u Beogradu u revanšu polufinala odigrali 2:2 sa Bajernom iz Minhena.

Crveno-beli su dve nedelje ranije pobedili u Minhenu sa 2:1.

Zvezda je kasnije u Bariju posle penala savladala Olimpik iz Marseja i osvojila titulu prvaka Evrope.

Tim trenera Ljupka Petrovića poveo je čudesnim golom Siniše Mihajlovića iz slobodnog udarca u 26. minutu. Auman prosto nije imao šanse da odbrani taj udarac.

Međutim, po onoj staroj, Nemci su to, uporni gosti su uspeli da preokrenu rezultat i anuliraju prednost Zvezde iz prvog meča. Bajern je do izjednačenja stigao golom Augentalera u 61. minutu pošto je lopta prošla kroz ruke i noge golmanu Stojanoviću, a sedam minuta kasnije Bender je posle lepe akcije Bavaraca postavio rezultat 2:1.

Verovatno ne postoji navijač Crvene zvezde koji ne pamti u detalje finiš ovog meča. I čuveni komentar Milojka Pantića.

"Jugović... Jugović do Pančeva... Jugović... Prosinečki je tu! Prosinečki! Mihajlović u sredinu! Dva-dva! Gol, gol, gol, gol! Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao! (Sudija) Galer izbacuje rukovodstvo Crvene zvezde! Čitav Bajernov tim je na travi! Nokautirani su fudbaleri Bajerna! Pogledajte kako!".

Švajcarski sudija Bruno Galer odsvirao je kraj nekoliko minuta kasnije, čime je ozvaničio prolaz crveno-belih u finale KEŠ-a.

Crvena zvezda – Bajern 2:2 (1:0)

Beograd, 24. april 1991.

Stadion Crvene zvezde.

Gledalaca: 78.864.

Sudija: Bruno Galer (Švajcarska).

Pomoćne sudije: Serž Mumentaler i Majnard King (Švajcarska).

Žuti karton: Štrunc (Bajern).

Strelci: Mihajlović 25′ i autogol Augentaler 89′ za Crvenu zvezdu, a Augentaler 62′ i Bender 67′ za Bajern.

Crvena zvezda: Stevan Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Refik Šabanadžović, Miodrag Belodedić, Vladimir Jugović, Robert Prosinečki, Siniša Mihajlović, Darko Pančev (od 89. minuta Vlada Stošić), Dejan Savićević, Dragiša Binić. Trener: Ljubomir “Ljupko“ Petrović.

Bajern: Rajmond Auman, Klaus Augentaler, Markus Švabl, Manfred Bender, Roland Grahamer, Štefan Efenberg, Tomas Štrunc, Štefan Rojter, Roland Volfart, Olaf Ton, Brajan Laudrup. Trener: Jup Hajnkes.