(VIDEO) PREOKRET ZA ČETIRI MINUTA: Albanci pobedili Jermeniju i popeli se na vrh tabele

Kvalifikacije za EURO 2016

Albanci gubili do 77. minuta, ali do 81. napravili preokret sa igračem više

Reprezentacija Albanije posle preokreta u finišu meča savladala je Jermeniju 2:1 (0:1).

Na tabeli Grupe I sada vode Danska i Albanija sa po sedam bodova iz četiri meča, Portugal ima šest bodova iz tri utakmice, koliko je odigrala i Srbija, a koja ima jedan bod. Jermenija takođe ima samo bod, ali iz četiri meča.

"Orlovima" je odgovaralo da Jermenija ne izgubi u Albaniji, a gosti su do 77. minuta imali prednost stečenu još u četvrtom minutu pogotkom Movsisjana. Međutim, domaćin je u završnici iskoristio igrača više (isključen Hambarcumjan u 70. minutu) i napravio preokret.

Mavraj je u 77. minutu izjednačio, a Gaši u 81. doneo pobedu Albaniji. Oba gola postignuta su glavom, oba posle centaršuteva sa leve strane.

Mergim Mavraj 1:1 | Albania - Armenia 29.03... by EuropeanLeagueLiveGoal

Shkelzen Gashi 2:1 | Albania - Armenia 29.03... by EuropeanLeagueLiveGoal