(VIDEO) ŠAMPION REŠIO SVE ZA 90 MINUTA: Barsa pobedila Sevilju u prvom meču Superkupa Španije

Strelci Sueraz i Munir

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju kao gosti u prvom meču Superkupa Španije 2:0.

Golove za osvajača Superkupa Španije u prošloj sezoni bili su Luis Suarez u 55. minutu i Munir El Hadadi u 81.

Trener Barselone Luis Enrike izveo je na teren stadiona "Sančez Pishuan" najjači sastav od raspoloživih snaga, kome su nedostajali samo Nejmar i Rafinja, učesnici Olimpijskih igara. S druge strane, novi trener Sevilje Horhe Sanpaoli u vatru je poslao šareni sastav.

Barsa je slomila otpor domaćina početkom drugog poluvremena, a kada je Sanpaoli napravio izmene kojima je svoju ekipu učinio ultraofanzivnom, gosti su potvrdili vođstvo i stekli ogromnu prednost pred drugi meč.

Lionel Mesi je upisao asistenciju, ali ne i gol, iako je imao dve odlične šanse.

Revanš će se igrati u sredu na "Nou Kampu".

Luis Suarez Goal Sevilla 0 - 1 Barcelona 14/08... by ViralDailyTV

Munir El Haddadi Goal HD -Sevilla 0-2 Barcelona... by footballhighlights2016