(VIDEO) ŠAMPION RUTINSKI: Barselona pobedila Levante i učvrstila se na vrhu tabele

Bez problema sa fenjerašem

Fudbaleri Barselone kao gosti su pobedili Levante 2:0 u utakmici 23. kola španskog prvenstva.

Tim Luisa Enrikea je poveo autogolom igrača domaćeg tima Navara u 22. minutu, posle centaršuta Đordija Albe, a konačan rezultat postavio je Luis Suarez u 92. minutu, na asistenciju Lionela Mesija.

Urugvajcu je to bio 20. prvenstveni gol.

Barseloni su poništena dva gola zbog ofsajda, pri čemu su sudije pogrešile kada je Lionel Mesi u drugom minutu savladao golmana Marina, jer se Argentinac nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Ova ekipa Barselone je danas izjednačila rekord tima Pepa Gvardiole iz 2010. godine od 28 uzastopnih mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

Šampion se 17. pobedom u Primeri ove sezone učvrstio na vrhu tabele, sa 54 boda, tri više i utakmicom manje od drugoplasiranog madridskog Atletika, i šest više od trećeplasiranog Reala.

Levante je ostao zakucan za dno, sa samo 17 bodova.