(VIDEO) DOBRE ŠANSE: Evo kako je Partizan prolazio kada je jurio 0:1

Kroz istoriju

U prethodnim slučajevima: pali su Portimonense, Real Sosijedad i Njukasl, a uspešniji su bili Borusija Mehengladbah i AEL

Fudbaleri Partizana poraženi su od BATE Borisova u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona u Belorusiji - 0:1.

Gol odluke postigao je Gordejčuk u 75. minutu posle kornera sa leve strane. Ostao je sam kao duh na ivici peterca, pa mu nije bilo teško da pogodi cilj.

Tim trenera Zorana Milinkovića u sredu će na stadionu u Humskoj peti put u istoriji juriti zaostatak od 0:1 posle prvog meča. Prvi i put se to desilo još pre 30 godina kada je Partizan na stadionu JNA jurio prednost portugalskog Portimonensea. Današnji drugoligaš je tada u Portimau dobio sa 1:0.

U Beogradu je slika bila potpuno drugačija. Partizan je sa po dva gola u oba poluvremena razbio Portugalce, a najzapaženiji na meču bio je Nebojša Vučićević koji je postigao het - trik. Ukupan rezultat 4:1.

Partizan Kupa UEFA Borusijom iz Mehengladbaha. Beogradu. Borusija Jedini strelac za Partizan na tom meču bio je Vučićević. Ukupan rezultat 1:4.
UEFA Real iz Sosijedada. Partizan Goran Stevanović
Njukaslom Predrag Strajnić.

Poslednji put je Partizan jurio ovaj rezultat u sezoni 2012/2013. Beograđane je tada iz kvalifikacija za Ligu šampiona izbacio AEL. U obe utakmice dvomeča Kiprani su slavili sa 1:0.