(VIDEO) SRBIN DVOSTRUKI STRELAC: Nikola Đurđić spasao bruke šampiona Švedske

Malme osvojio bod protiv fenjeraša

Srpski napadač za samo šest minuta doneo izjednačenje - 2:2

Srpski napadač Nikola Đurđić postigao je oba gola za Malme u remiju na gostovanju Atvidabergsu - 2:2 u okviru 18. kola švedskog prvenstva.

Domaćin, koji je poslednji na tabeli, vodio je posle prvog poluvremena 2:0, ali je Đurđić golovima u 47. minutu iz penala i 53. doneo izjednačenje. Aktuelni prvak Švedske je osvojio samo bod, jer se rezultat u nastavku nije menjao.

Malme će sledeće nedelje igrati revanš sa Salcburgom u kvalifikacijama za Ligu šampiona pošto je prvi meč u Austriji izgubio 0:2.Đurđić je tako nastavio sa sjajnim partijama od dolaska u redove Malmea na pozajmicu iz Augsburga. Srpski fudbaler se drugu utakmicu zaredom upisao u strelce i ponovo bio junak.Malme sada drži četvrto mesto na tabeli sa 31 bodom, pet manje od vodećeg Đurgardena, a četiri manje od Geteborga i Norčepinga, koji imaju po četiri više, ali i po utakmicu manje.U narednom kolu šampionata, Malme dočekuje Geteborg, u nedelju od 15 časova.