(VIDEO) BLICKRIG U PRVOM POLUVREMENU: Arsenal razbio Čelsi u londonskom derbiju

Tri laka komada

Fudbaleri Arsenala pobedili su Čelsi u derbiju šestog kola Premijer lige na stadionu "Emirati" - 3:0 (3:0).

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

"Tobdžije" su povele preko Aleksisa Sančeza već u 11. minutu posle velike greške Gerija Kejhila. Samo tri minuta kasnije Tio Volkot je duplirao vođstvo Arsenala posle fantastične akcije i asistencije Ektora Beljerina. U 40. minutu u strelce se upisao i Mesut Ozil, iz voleja, a asistenciju je upisao Sančez.

Domaćina nije omelo ni to što je u 32. minutu ostao bez povređenog Frensisa Kokelana (zamenio ga Granit Džaka).

U drugom poluvremenu "tobdžije" su rutinski odradile posao i sačuvale veliku prednost.

Oba srpska reprezentativca iz Čelsija, Branislav Ivanović i Nemanja Matić, odigrali su ceo meč za tim Antonija Kontea.

Arsenal se ovim trijumfom priključio liverpulskim ekipama na deobi trećeg mesta na tabeli, Liverpulu i Evertonu, sa po 13 bodova, što jedan manje od Totenhema, a pet od Mančester sitija.

Čelsi nije pobedio ni u trećoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, doživeo je drugi vezani poraz, pa je sedmi sa deset bodova, koliko ima i Kristal Palas.