(VIDEO) UKRAJINA DEKLASIRALA "KOSOVO": Gruzija šokirala Vels po meri Orlova

Kvalifikacije za SP 2018.

Reprezentacija Velsa osvojila je samo bod u Kardifu protiv Gruzije u utakmici Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji - 1:1.

Bio je to prvi meč 3. kola grupe u kojoj se takmiči i reprezentacija Srbije.

Delovalo je da će Velšani rutinski doći do očekivane pobede kada ih je Geret Bejl doveo u vođstvo već u desetom minutu. Međutim, Gruzija je uspela da izjednači preko Okrijašvilija u 57. minutu. Favorizovani domaćin nije uspeo da do kraja slomi otpor rivala, pa je napravio kiks po meri "orlova", koji u Velsu vide jakog konkurenta u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo 2018.

U meču Grupe I Ukrajina je deklasirala takozvano Kosovo 3:0. Ekipa selektora Andreja Ševčenka zabeležila je prvu pobedu u ovom ciklusu posle remija sa Turskom i Islandom.

Hrvati su se zadržali na vrhu tabele Grupe I jer su opravdali ulogu favorita u Tampereu savladavši Finsku 1:0. Strelac jedinog gola bio je Mario Mandžukić već u 18. muinutu.

Izrael je teže nego što se očekivalo savladao Lihtenštajn 2:1 u meču Grupe G. Domaćini su već posle 16 minuta vodili 2:0 golovima Hemeda, ali su gosti u uvodu drugog poluvremena pogotkom Gopela vratili neizvesnost. Ipak, Izrael je prednost sačuvao do kraja.

GRUPA DVels - Gruzija 1.1 (1:0)/Bejl 10 - Okrijašvili 57/Srbija - Austrija 20.45Moldavija - Republika Irska 20.45TABELA: Vels /+1/ 5, Srbija 4, Austrija 4, Republika Irska 4, Gruzija /+1/ 1, Moldavija 0GRUPA GIzrael - Lihtenštajn 2:1 (2:0)/Hemed 4, 16 - Gopel 49/Makedonija - Italija 20.45Albanija - Španija 20.45TABELA: Albanija 6, Izrael /+1/ 6, Španija 4, Italija 4, Makedonija 0, Lihtenštajn /+1/ 0GRUPA IFinska - Hrvatska 0:1 (0:1)/Mandžukić 18/Ukrajina - Kosovo 3:0 (1:0)/Kravec 31, Jarmolenko 81, Rotan 87/Island - Turska 20.45TABELA: Hrvatska /+1/ 7, Ukrajina /+1/ 5, Island 4, Turska 2, Finska /+1/ 1, Kosovo /+1/ 1