(KURIR TV) ZVEZDA UZ 2 PENALA SLOMILA BORAC: Kanga i Boaći sačuvali prednost pred večiti derbi

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su čačanski Borac 2:0 (1:0) u utakmici 30. kola Superlige Srbije, igranoj na stadionu Rajko Mitić u Beogradu.

Izabranici trenera Miodraga Božovića su zadržali prednost od šest podova, pred drugoplasiranim Partizanom, koji je posle preokreta slavio u Novom Pazaru (2:1).

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu imala inicijativu u prvim minutima čak tražila jednaesterac posle pada Ristića u kaznenom prostoru Čačana, ali je do gola stigla tek devet minuta pre poluvremena kada je Kanga pogodio sa bele tačke.

U prvom poluvremenu Borac je imao dve prilike, od kojih je najbolja ona u 28. minutu, kada je golman Manojlović bravurom sprečio vođstvo gostiju.

Ristić je u 51. minutu centrirao, Milošević petom odigrao do Vujaklije, koji je bio u ofsajdu, pa mu je pogodak posle konsultacija sudija poništen. Glavni arbitar Nenad Đokić je posle razgovora sa asistentom Matijom Nađ Olajošem pokazao da lopta pripada Borcu i da je golman Aleksić vrati u igru. U 87. minutu arbitar Đokić je drugi put pokazao na belu tačku. Ruiz je promašio, ali jeBoaći pogodio u nastavku akcije. Crvena zvezda je drugi deo prvenstva završila kao prva sa 79 bodova, dok je Borac sa 18 na poslednjem mestu i sledi mu grčevita borba za opstanak. Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

89. minut - Prečka KangeOdličan udarac napadača Zvezde

87. minut - GOOOOOOOOL 2:0 Boaći Ruiz je promašio penal, ali je u nastavku akcije gol postigao Boaći

86. minut - Penal za ZvezduNovi duel u kaznenom prostoru Borca i jedanaesterac za domaće. Posle povlačenja pao je Ruiz.

72. minut - Period nešto mirnije igre

66. minut - Zvezda i dalje napada Igra se brzo ali nema promena rezultata

55. minut - Kakav promašaj VujaklijeKanga je došao do lopte pre golmana Bora, nadmudrio ga i našao Vujakliju koji sa metar nije uspeo da pogodio gol. Omeo ga je jedan fudbaler Borca

51. minut - Zvezdi je poništen golRistić je centrirao, Milošević petom odigrao do Vujaklije, koji je bio u ofsajdu, pa mu je pogodak posle konsultacija sudija poništen

46. minut - Dobar pokušaj MilijašaNema međutim promene rezultata

46. minut - Počelo je drugo poluvremeSa centra su krenuli igrači Borca

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

36. minut - GOOOOOOOL 1:0 - KangaVrlo siguran udarac sa bele tačke

35. minut - Penal za ZvezduPlavšić je bio brži od Janičića i sviran je penal

25. minut - Kakva prilika za BoracČačani su posle prekida bili blizu gola, a njihovo vođstvo sprečio je golman Manojlović

23. minut - Pokušao je MilijašAleksić je odbranio šut koji je išao u njega

20. minut - Dobar udarac Ristića Odbranio je golman Borca Aleksić

14. minut - Zvezda ima inicijativuUglavnom se igra između dva šesnaesterca

7. minut - Uzbuđenje pred golom Zvezde Borac je imao priliku, Tiago je glavao ispred Le Taleka, ali nije bio precizan

4. minut - Zvezda je imala dobru prilikuPlavšić je prodro zavrnuo loptu ka Ristiću, koji je pao na petercu, ali penala nije bilo

1. minut - Počela je utakmicaSa centra su krenuli fudbaleri Zvezde

Prvo poluvreme

Sastavi

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Le Talek, Luković, Milošević - Račić, Milijaš - Plavšić, Kanga, Ristić - Vujaklija.

BORAC: Aleksić - Obradović, Drašković, Janičić, Sajčić - M. Kostić, Zoćević - L. Jovanović, Tijago, Marković – Mihajlović.

Tok meča

Biće to duel najuspešnije i najneuspešnije ekipe u toku preliminarne faze, ali zbog velike važnosti ovog susreta za oba rivala treba očekivati veliku borbu za bodove.Ekipa Crvene zvezde je u prvih osam prolećnih kola ostvarila sedam pobeda, uz jedan remi. U prethodnom kolu crveno-beli su na gostovanju na Banjici ubedljivo savladali ekipu Rada rezultatom 0:4. Trenutno se nalaze na 1.mestu superligaške tabele sa 76 osvojenih bodova, šest više od drugoplasiranog Partizana. Ekipa Borca je nakon prvog prolećnog kola i pobede nad ekipom OFK Bačka vezala čak sedam uzastopnih poraza i tako dovela u pitanje svoj superligaški status. Čačani trenutno zauzimaju poslednje 16.mesto na tabeli sa samo 18 osvojenih bodova, dva manje od pretposlednjeg Novog Pazara i šest manje od prvog tima ’’iznad crte’’, ekipe Radnika.Dva tima su se već sastajala tokom aktuelne sezone, a meč u Čačku završen je pobedom crveno-belih rezultatom 0:1(0:0). Strelac jedinog pogotka za goste bio je Predrag Sikimić sredinom drugog dela igre. Ako posmatramo rezultate prethodnih 35 odigranih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2016) Beograđani su bili daleko uspešniji sa 25 pobeda, uz pet poraza i pet remija. Ipak, poslednje gostovanje Čačana na stadionu ’’Rajko Mitić’’ u okviru Kupa Srbije crveno-beli će dugo pamtiti, zbog teškog poraza rezultatom 1:5(0:3).