ZVEZDA JESENJI PRVAK: Donald golom proslavio rođendan i crveno-belima doneo trijumf nad Radničkim

Derbi superlige

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su niški Radnički 2:1 (1:0) u meču 20. kola domaće Superlige, čime su osvojili titulu jesenjeg šampiona.

Zvezda je slavila golovima, Ruiza u 3.i Donalda, kome je danas 28. rođendan u 23. minutu, a pogodak za Nišlije postigao je Pavkov u 12. minutu meča, koji je gledalo više od 14.000 gledalaca.

Zvezda je ovim trijumfom stigla do 51 boda i osvojila jesenju titulu, bez obzira na ishod mečeva do kraja ovog i poslednjeg 21. kola koje se igra u sredu.

Božović: Da slavimo i u Surdulici

"Imali smo sreće da je Ruiz postigao izvanredan gol. Najvažnije je da smo pobedili i osvojili jesenju titulu. Nadam se da ćemo uspeti da slavimo i u Surdulici i tako okončamo ovaj deo sezone, rekao je trener Zvezde.

Rastavac: Malo je falilo

"Malo je falilo, imali smo i dobre delove utakmice. Moramo da izađemo iz faze u kojoj nam uvek malo nedostaje. Treba da se presaberemo i vratimo na pobednički kolosek. Idmo na naredni meč, pa da se namestimo za drugi deo sezone, kaže trener Radničkog

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

90+3. minut - Manojlović brži od Pavkova Napadač Radničkog krenuo je ka loptu, a golman Zvezde je bio brži. Igrači Radničkog tražili su prekršaj, pa čak i jedanaesterac

87. minut - Radnički napadaManojlović je siguran na liniji i u petercu

73. minut - Dve šanse za Zvezdu Promene rezultata nema, jer Bajić odlično interveniše

71. minut - Zicer za Plavšića Bajić je dobro izašao i odbranio šut

63. minut - Šansa za Radnički Od svega samo korner

61. minut Dobra šansa za SikimićaAli nije uspeo da pogodi gol

58. minut - Odlična kontra Radničkog Pavkov je bio u dobroj prilici, ali ga je sustigao Le Talek

55. minut - Arsić preko gola Zvezda ima inicijativu, ali je ekipa Radničkog pokušala da zapreti iz slobodnog udarca

Bakljada Delija Navijači Crvene zvezde napravili su bakljadu na početku drugog dela utakmice

46. minut - Počelo je drugo poluvremePrvi napad ima Radnički

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - Nema uzbuđenja Iako se i dalje igra vrlo brzo na obe strane

27. minut - Solidna prilika za RuizaKostarikanac je šuutirao pored gola

23. minut 2:1 GOOOOOOOL Donald za rođendanKanga nije uspeo da šutira ka golu, lopta je stigla do Donalda koji je zatresao mrežu. Fudbaler Crvene zvezde danas slavi rođendan

17. minut - Dobar pokušaj Ruiza Sjajna odbrana Bajića

12. minut 1:1 GOOOOOOOL PavkovOdlična akcija Radničkog i dobra reakcija Pavkova

10. minut Igra se između dva šensaestercaDomaći tim je konkretniji, ali je utisak da Nišlije žele da se nadigravaju

3. minut 1:0 GOOOOOOOOOL - Ruiz!Sa oko 18 metara fudbaler Zvezde je pogodio malu mrežu u desnom uglu gola Radničkog

1. minut - Počela je utakmica Prvi napad imala je Zvezda

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI

Sudija: Nenad Đokić

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković – Poletanović, Donald, Kanga, Ruiz, Plavšić – Sikimić.

RADNIČKI: Bajić – Petrović, Bulatović. Stanković, Radivojević – Arsić, Stanojević, A. Jovanović, Stojanović, Mrkić – Pavkov.

Sastavi

Nišlije u Beograd stižu nakon serije neočekivano loših rezultata, a meč sa liderom šampionata uvek je dobra prilika da se ekipa ''pregrupiše'' i maksimalno motiviše. Ulaz će biti besplatan, pa će pristalice crveno-belih imati priliku da u poslednjem meču ove jeseni na stadionu ''Rajko Mitić'' pozdrave svoje ljubimce i nagrade ih za postignute rezultate.Fudbaleri Crvene zvezde su tokom ove sezone na devetnaest odigranih susreta ostvarili čak petnaest pobeda u susretima sa ekipama Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), Radničkog (3:0), Radnika (5:0), Novog Pazara (4:1), OFK Bačka (2:0), Vojvodine (4:1), Javor Matisa (4:2), Čukaričkog (3:1), Rada (2:1), Borca (1:0), Napretka (1:0), Metalca (2:1) i u prethodnom kolu ponovo Voždovca (0:1). Nerešenim rezultatom završeni su dueli sa ekipama Napretka (2:2), Spartaka (1:1) i Mladosti (2:2), dok je jedini poraz ekipa Miodraga Božovića doživela u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1). Sa 48 osvojenih bodova crveno-beli trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, uz šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan i trećeplasiranu Vojvodinu. Ekipa Radničkog se nalazi u velikoj krizi, poslednjih pet mečeva nisu uspeli da reše u svoju korist, čime su doveli u pitanje visok plasman. U dosadašnjih devetnaest odigranih susreta ostvarili su osam pobeda u duelima sa ekipama Čukaričkog (2:1), Rada (3:0), Metalca (2:1), Mladosti (2:0), Voždovca (4:1), Radnika (1:0), OFK Bačka (1:0) i Vojvodine (1:0). Pet susreta okončali su nerešenim rezultatom i to sa ekipama Borca (0:0), Napretka (1:1), Partizana (1:1), Rada (1:1) i u prethodnom kolu ponovo Borca (3:3), dok su poraze pretrpeli u duelima sa ekipama Spartaka (1:3), Crvene zvezde (0:3), Novog Pazara (0:1), Javor Matisa (0:2), Čukaričkog (1:4) i Spartaka (0:1). Sa osvojenih 29 bodova ekipa Radničkog se trenutno nalazi na 7.mestu superligaške tabele, a isti broj bodova ima i šestoplasirani Spartak.Dva tima su već odigrala jedan međusobni susret tokom ove sezone, a crveno-beli su na Čairu slavili ubedljivu pobedu rezultatom 0:3(0:2). Strelci golova za pobednički tim bili su Ugo Vijeira i Aleksandar Katai (dva pogotka). Ako posmatramo rezultate prethodnih 20 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1998-2016) Crvena zvezda je bila mnogo uspešnija sa 15 pobeda, uz 4 remija i samo jedan poraz, kao i impresivnu gol razliku 42:9. Jedini poraz Beograđani su doživeli u sezoni 2012/13 na niškom Čairu, a rezultat je tada bio 2:1.Domaći tim u ovaj susret ulazi sa velikim optimizmom i željom da na najbolji mogući način, sa maksimalnih šest bodova, privede kraju jesenji deo sezone. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je istakao da priželjkuje pobedu bez velike neizvesnosti:’’Radnički je jedna od kvalitetnijih ekipa u našoj ligi, sigurno će doći na naš stadion sa velikim motivom i želeće da prikažu sebe u najboljem svetlu. Nadam se da ćemo ipak uspeti da na svom stadionu jednu utakmicu privedemo kraju bez drame. Verujem da ćemo zabeležiti pobedu i da ćemo u poslednje kolo ući sa bodovnom prednošću koja će nam omogućiti da budemo jesenji šampioni i da mirnije dočekamo nastavak šampionata.’’Trener Božović je potom prokomentarisao i činjenicu da su Nišlije u poslednjih pet kola zabeležile tri poraza i dva remija istakavši da to ništa ne znači, da protivnik ima kvalitet i da je neophodan oprez:’’To ništa ne znači, svim serijama nekad dođe kraj. Mislim da su oni ekipa koja ima kvalitet, a zašto im malo lošije ide u poslednje vreme to ne mogu da kažem. Ipak, nadam se da će tu lošu seriju da produže bar za još jednu utakmicu. Svakako moramo da budemo oprezni, jer su znali mnogo puta da nas iznenade. Imaju iskusnu ekipu, a tu pre svega mislim na centarhalfa Bulatovića i na Sašu Stojanovića koji je igrao kod nas, on je mozak te ekipe. Opasan je i Arsić, pre svega iz igre, ima odličnu levu nogu, a i Mrkić bi mogao da nam pravi probleme. Sasvim su solidna ekipa za naše prilike i sigurno ćemo morati da pružimo maksimum da bismo ih pobedili.’’On se potom osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da se u tim posle duže pauze vrađa Gelor Kanga:’’Kanga će sigurno igrati od prvog minuta, a za koliko je spreman pokazaće utakmica. Svi osim Rendulića i kapitena Lukovića su zdravi.’’U taboru gostiju nisu zadovoljni trenutnom formom i rezultatima ekipe, a nadaju se da bi baš ovakav meč mogao da predstavlja prekretnicu i dodatno motiviše igrače da pruže maksimum i pokažu nesporan kvalitet. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio pomoćnik Milana Rastavca, trener Predrag Pešić, koji je istakao da očekuje zahtevnu utakmicu:

’’Očekuje nas utakmica koja će, pre svega, biti dosta zahtevna sa svih aspekata igre. Uz to, iza nas su mečevi u kojima nismo ostvarili ono što smo želeli. No, nadamo se da bi baš duel sa Zvezdom mogao da nas ’’trgne’’, jer pokazalo se da utakmice sa našim najvećim klubovima uvek igramo dobro. Potrebno je da odigramo discilipnovano, da greške svedemo na što manji nivo i verujem da ćemo se u dobrom izdanju predstaviti na popularnoj Marakani. Na raspolaganju imamo sve igrače, osim onih koji su već duže povređeni, i nadamo se dobrom rezultatu.’’

Predstavnicima medija obratio se i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, a sada ponovo jedan od najvažnijih prvotimaca na Čairu, iskusni Saša Stojanović. On je istakao da veruje da će se njegova ekipa iz Beograda vratiti neporažena:’’Zvezda je uvek najveći izazov. Igramo sa prvoplasiranim timom na tabeli, a beležimo loše rezultate u poslednjim mečevima. Sigurno je da, ako se tako gledaju stvari, naše šanse nisu velike. No, želja i motiv su veliki, verujem da možemo mnogo bolje i potrudićemo se da se neporaženi vratimo iz Beograda.’’Odlukom uprave fudbalskog kluba Crvena zvezda ulaz na poslednji susret koji će se ove jeseni igrati na stadionu ’’Rajko Mitić’’ biće besplatan. Kako je saopšteno na zvaničnom sajtu kluba ta je odluka doneta kako bi navijači pozdravili fudbalere koji su izneli najveći teret ove jeseni, a pred tromesečnu pauzu tokom kojih neće biti utakmica na najvećem srpskom stadionu.