(VIDEO) KONAČNO PRAVA SRBIJA: Tadić predvodio Orlove do ubedljive pobede u Moldaviji

Fudbalska rapsodija

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Kišinjevu Moldaviju 3:0 (2:0) i posle dva meča grupe D kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2018. godine ima 4 boda.

Tim selektora Muslina je ovom pobedom, završio prvi deo posla u oktobarskom mini ciklusu, u kom je plan da se u duelima sa Moldavijom i Austrijom osvoji svih 6 bodova. Duel sa Austrijancima igra se u nedelju 9. oktobra od 20.45 na stadionu Rajko Mitić u Beogradu. Srbija je do pobede u Moldaviji došla možda najviše zahvaljujući Dušanu Tadiću, koji je namestio oba gola, prvo Kostiću, kojeg je u kontri u 19. minutu nesebično uposlio i omogućio mu da zatrese praznu mrežu, a zatim i kapitenu Ivanoviću, koji je u 37. minutu glavom postigao 12. gol u dresu Srbije.

U nastavku meča dvostruki asistent tadić je postigao gol, a asistent je bio Aleksandar Katai. Fudbaler Sautemptona je tako učestvovao u svih 5 akcija u kojima je u duelima sa Irskom (2:2) i Moldavijom Srbija postigla gol.

Istovremeno kada i meč u Moldaviji, igrane su i utakmice Austrija - Vels (2:2) i Irska - Gruzija (1:0) .Na tabeli Vels, Srbija, Irska i Austrija imaju 4 boda, dok su Moldavija i Gruzija bez bodova.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

85. minut - Čeka se kraj meča i misli se polako okreću ka Austriji

77. minut - Dobar prodor, ali lošija završnica Kataia

70. minut - Iz igre su izašli Kostić i Vuković, a na terenu su Zoran Tošić i Stefan Mitrović

65. minut - Solidan pokušaj Jagoša Vukovića

59. minut - GOOOOOOOOOL 3:0 - Tadić je dva puta asistirao za gol Srbije, a sada je posle dodavanja Kataia i sam zatresao mrežu. Tadić je učestvovao u svih 5 akcija iz kojih je u mečevima sa Irskom i Moldavijom Srbija postigla gol

Moldova 0-3Serbia Goal Tadic 6.10.2016 by All_sport

55. minut - Kojočari je pokušao, ali je lopta otišla pored gola Stojkovića

51. minut - U nastavku Srbija uvećava razliku u odnosu na rivala, kada se posmatra posed lopte, sada solidan pokušaj Tadića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, u kojem u sastavu Srbije umesto Andruije Pavlovića igra Aleksandar Katai. Bivši igrač Zvezde, koji sada nastupa za Alaves, odmah je zapretio Moldavcima

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

37. minut GOOOOOOOOL 2:0 - Tadić je centrirao, a Ivanović posle dobre reakcije postigao 12. gol u nacionalnom timu

0-2 Branislav Ivanovic Goal HD - Moldova vs... by OfficialFootball

33. minut - Kolarov je dobio žuti Karton

30. minut - Nova odlična akcija Srbije i pokušaj kostića, koji je završio na stativi

27. minut - Srbija je posle gola uspostavila kontrolu na terenu i sada lakše izlazi na kraj sa pokušajima Moldavaca

19. minut - GOOOOOOOOOL 1:0 - Tadić je oteo loptu krenuo sam ka golu, a zatim ispred golmana nesebično upolsio Kostića, koji je rutinski zatreesao mrežu

19. minut - Moladavci igraju sa malo dodira i imaju više loptu u nogama

10. minut - Solidan pokušaj Kolarova iz slobodnog udarca, ali je golman Moldavije odbranio

7. minut - Dobar napad Srbije ali Vuković nije uspeo da pronađe saigrače pred golom Moldavije

5. minut - Moldavci imaju više loptu, ali se igra odvija između dva kaznena prostora

1. minut - Utakmica je počela!

Prvo poluvreme

Atmosfera pred sam početak meča, foto: Dejan Petković

Reprezentativce iz lože bodri prvi potpredsednik Vlade Srbije Ivica Dačić... foto: Dejan Petković

Sve je spremno za početak meča... foto: Dejan Petković

Nekadašnji srpski reprezentativci pružaju podršku sa tribina... foto: Dejan Petković

SASTAVI: Srbija kreće bez Mitrovića

MOLDAVIJA: Čebanu – Racu, Karp, Epureanu, Bolohan – Kojočari, Gacan – Andronić, Čebotaru, Dedov – Bugaev.SRBIJA: Stojković – Nastasić, Ivanović, Vuković – Rukavina, Gudelj, Milivojević, Kolarov – Kostić, Tadić, Pavlović.

Samo pobeda

Cilj utakmice u Kišinjevu koja počinje od 20.45 je jasan - pobeda, međutim, niko u taboru „orlova“, pa ni selektor Slavoljub Muslin, ne izgovara ovu reč poučeni gorkim iskustvom koje je imala naša reprezentacija u prošlosti protiv takoreći slabih rivala.

Šetnja kroz Kišinjev

Fudbaleri Srbije su na dan meča u Kišinjevu prošetali gradom dobro raspoloženi

Muslin: Znam tim

Selektor Slavoljub Muslin odlučio je da Moldavce predstavi pulenima tako što je koristio situacije i snimke sa utakmice protiv Velsa. "Zmajevi" su u tom susretu deklasirali Moldaviju sa 4:0, ali selektor upozorava da rezultat nije bio realan.

"Tačno je da sam koristio taj meč, ali igrači neće steći pogrešnu sliku o Moldaviji, ne brinite. Vels je jedan gol dao iz penala, jedan mu je poklonjen kad je lopta otišla pravo u noge Bejlu, ali Moldavija nije napravila tako mnogo kikseva i nije u tom meču bilo šansi onoliko koliko se možda naslućuje iz rezultata", kaže Muslin.

On dodaje da je manje važan rezultat, da je bitno samo da se pobedi.

"Mi bismo bili zadovoljni bilo kojom pobedom, jer je cilj da skupljamo bodove. Protiv Irske smo izgubili dva boda, iako smo igrom i stvorenim šansama zaslužili da pobedimo. Nadam se da ovaj put nećemo dozvoliti nikakvo iznenađenje", ističe Muslin.Selektor Moldavije: Nemamo šta da izgubimoSelektor Moldavije Igor Dobrovolski kaže da njegov tim u duelu sa Srbijom nema pritisak.

„Analizirali smo utakmice koje je odigrala Srbija. Imamo dobar i izbalansiran tim, nemamo šta da izgubimo. Moramo da pokušamo da igramo fudbal, da verujemo u svoje mogućnosti, a tek onda možemo da razmišljamo o rezultatu. Rezultat će doći samo ako budemo igrali timski, ako budemo napadali i postizali golove. Mislim da će uskoro ovaj tim igrati onako kako želim“, kaže Dobrovolski.