(VIDEO, FOTO) LIGA ŠAMPIONA OSTALA SAN: Partizanu uteha u Ligi Evrope posle ispadanja od Belorusa

Pirova pobeda crno-belih

Srpski prvak savladao BATE 2:1, ali dalje idu Belorusi zbog pobede 1:0 u prvom meču
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbaleri Partizana savladali su BATE Borisov posle preokreta u drugom poluvremenu 2:1 (0:1) u Beogradu u revanšu plej-ofa za Ligu šampiona, ali je u grupnu fazu takmičenja prošao prvak Belorusije.

BATE je u prvom meču u Borisovu pobedio 1:0 i zbog toga će se sutra naći na žrebu grupa za Ligu šampiona, a crno-beli će sačekati petak kada će biti određene grupe Lige Evrope.

BATE je u Humskoj poveo u 25. minutu preko Staševiča posle jedne od brojnih grešaka domaće odbrane. Očekivalo se da će crno-beli uraganskim napadima u drugom poluvremenu pokušati da naprave čudo. Ipak, izostala je agresivnost domaće ekipe, koja je ipak uspela da napravi preokret, ali drugi gol postignut je u 93. minutu kada je već bilo kasno.

Partizan je izjednačio autogolom Žavnerčika u 74. minutu, a pobedu mu je makazicama doneo Šaponjić u 93.

"Teško nam pada eliminacija zbog navijača. Pobedili smo, pregazili BATE u drugom poluvremenu. Imam utisak da bi svašta bilo do kraja da smo ranije dali gol. Imamo kvalitet za taj poslednji korak. Na igračima je bio veliki pritisak. Nijanse su odlučile u ovom dvomeču", bio je prvi komentar trenera Partizana Zorana Milinkovića za RTS i dodao:

"Ova generacija učiniće sve da ne igra epizodnu ulogu u Ligi Evrope".

SASTAVI

Trener Partizana Zoran Milinković napravio je jednu - prinudnu izmenu u odnosu na meč u Belorusiji, umesto suspendovanog Jevtovića igra mladi Saša Lukić. BATE nije menjao ništa.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Brašanac, Lukić (od 63. Ilić), Babović, A. Živković, Oumaru, Božinov (od 38. Šaponjić).

BATE BORISOV: Čermnik - Mladenović, Poljakov, Volodko, Aleksievič, Žavnerčik, Milunović, Staševič, Hleb (od 75. Karnicki), Rodionov (od 16. Sinjevič), Gordejčuk (od 90. Rios).

Kraj - 2:1

90+3. minut - 2:1 - Fantastičan gol Šaponjića, ali time je Partizanu doneo Pirovu pobedu.

79. minut - Oumaru je iznenada šutirao... Pored gola.

77. minut - Skočili su Grobari, Šaponjić je bio pred golom Belorusa, ali se nije dobro snašao.

75. minut - Hleb je izašao, ušao je Karnicki.

74. minut - 1:1 - Petrović je želeo da ubaci loptu sa levog krila u kazneni prostor gostiju, ona je zakačila Žavnerčika i završila u mreži.

72. minut - Konačno dobra akcija crno-belih, ali je Brašanac sa samo 10, 11 metara šutirao mlako.

71. minut - Odlično je reagovao Oumaru i probao glavom iz teške pozicije da pogodim gol, ali je bio za malo neprecizan.

65. minut - Staševič je dobio žuti karton, jer je grubo faulirao Sašu Ilića.

63. minut - Druga izmena u Partizanu. Debitant Saša Lukić ustupio je mesto imenjaku Iliću, kome je ovo 50. nastup u Ligi šampiona.

59. minut - Opet prilika za BATE, opet golman Živković spasva Partizan. Hleb je izmešo odbranu crno-belih i šutirao iz dobre pozicije, ali je Živković sjajno intervenisao.

58. minut - Navijači Partizana očekivali su uraganske napade svojih ljubimaca u drugom poluvremenu, ali od toga nema ništa. Ritam utakmice je spor, iako crno-belima ističe vreme.

51. minut - U dosadašnjem delu utakmice Partizan je za malo imao veći posed (52-48), obe ekipe su imale po jedan korner, a gosti su više šutirali - 11:9.

50. minut - Prekid je izveo Babović, Šaponjić je loše zahvatio loptu glavom.

47. minut - Šansa za BATE! Ništa se nije promenilo u odnosu na prvo poluvreme. Smušena je opet bila odbrana Partizana, Hleb je iz blizine pogodio stativu.

46. minut - Da bi se mušema opet tresla u Humskoj ove godine, zaista je potrebno da se desi čudo. Počelo je drugo poluvreme.

21:33 - NAVIJAČI SA JUGA SU POZVALI IGRAČE PO ZAVRŠETKU PRVOG POLUVREMENA DA DOĐU DONJIH. CRNO-BELI MAHOM NISU KRENULI KA TRIBINI, ALI IH JE BRAŠANC USMERIO DA IPAK DOĐU DO GROBARA. "ZNAMO DA MOŽETE. IGRATE KAKO ZNATE", poručili su navijači igračima.

Kraj prvog poluvremena - 0:1 - Partizanova odbrana je izgledala katastrofalno, napravila je tri, četiri velike greške, za jednu je kažnjena, pa BATE Borisov zasluženo vodi. Crno-belima su u drugom poluvremenu potrebna bar tri gola (a da ne prime nijedan), s tim što igrom iz prvog dela sigurno ne mogu do čuda, što bi plasman u Ligu šampiona sada svakako bio.

38. minut - Božinov izašao zbog povrede, ušao je Šaponjić.

36. minut - Dugo su crno-beli pleli mrežu oko gola BATE-a, na kraju je šutirao Babović, ali ga je Aleksijevič izblokirao, pa je Partizan dobio prvi korner.

34. minut - Uzdasi iz 30.000 duša. Opalio je Oumaru sa 18 metara, zatresla se mreža gostiju... Ali spoljnji deo.

32. minut - Ponovo preti BATE - Staševič je protutnjao po levom krilu pored Petrovića i centrirao, Signjevič loše pokušao glavom, ali je na loptu naleteo Volodko. Snažan udarac bio je neprecizan.

26. minut - Gužva pred golom gostiju. Opet je Oumaru prošao po levoj strani, došao do gol-aut linije i ubacio loptu pred gol, ona je prošla kroz "šumu" nogu, ali nijedan igrač Partizana nije uspeo da je zahvati.

24. minut - 0:1! Strelac Igor Staševič! Ponovo katastrofalna reakcija Partizanove odbrane, igrač BATE Borisova je izašao sam pred Živkovića, koji je sjajno reagovao i odbranio, ali je na odbijenu loptu naišao Staševič i ubacio je u mrežu.

20. minut - Mladenović je požuteo zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem.

20. minut - Treći put za 20 minuta domaćin je izgubio loptu, ovog puta Balažic, Mladenović je odmah uputio centaršut s leve strane, a sa četiri metra bio je neprecizan Gordejčuk!

16. minut - Izmena u BATE Borisovu. Prinudna. Napolje je morao Rodionov, ušao je Sinjevič.

13. minut - Prva šansa za BATE! Trojica igrača beloruskog tima poigrala su se sa crno-belom odbranom, lopta je prošla kroz domaći bedem, na nju je krenuo Rodionov, ali je golman Živković na vreme izašao da mu uđe u šut.

9. minut - Evo i prvog žutog za domaće - dobio ga je Balažic zbog povlačenja Rodionova.

7. minut - Prva šansa za Partizan! Oumaru je dobro centrirao sa levog krila, Živković je "na drugoj strani" sa sedam metara glavom šutirao o zemlju... Na kraju, bezopasno po gol gostiju.

5. minut - Velika greška Partizanovog defanzivca, Gordejčuk se domogao lopte, krenuo ka golu Partizana, ali sa 16 metara pucao je neprecizno.

5. minut - Šut Mladenovića, lopta je postala lak plen Živkovića.

3. minut - Udarac iz daljine oprobao je Petrović. Jako, ali neprecizno.

3. minut - Prvi žuti karton. Dobio ga je Žavnerčik zbog faula nad Brašancem.

1. minut - Utakmica je počela!

20:43 - Utakmicu sudi Norvežanin Svejn Odvar Moen.

20:42 - Himna Lige šampiona!

20:41 - Atmosfera je fenomenalna:

20:40 - Temperatura je 24 stepena Celzijusa.

20:39 - Tribine su krcate. Preko celog Juga stoji transparent sa porukom: "Beograd sad je sav u crno-belom".

20:37 - Crno-bele su došli da podrže bivši igrači - Danko Lazović, Moreira...

20:34 - Sa tribina grmi: "Dule Vujošević, ša-la-la-la"... Grobari daju podršku treneru Košarkaškog kluba Partizan.

20:29 - Milinković: Da obojimo noć u crno-beloTrener Partizana Zoran Milinković neposredno pred početak meča za RTS je rekao:"Atmosfera u ekipi je onakva kakva treba da bude. Jedva čekamo da počne meč. Momci su spremni da naprave još taj jedan korak".Govoreći o atmosferi na tribinama Milinković je rekao da očekuje fenomenalno navijanje."Partizan je naša svetinja, svi ćemo učiniti sve da ova noć bude obojena u crno-belo".

20:27 - Partizan je dva puta igrao u Ligi šampiona - 2003. i 2010. Podsetite se ovde kako su crno-beli posle penala preko Anderlehta stigli do evropskog krem društva.

A podsetite kako je bilo u Njukaslu 2003:

20:22 - Tribine su skoro pune.

20:17 - Zagrevanje uveliko traje.

20:08 - Gužva je paklena ispred stadiona, a sve su punije i tribine. Na stadionu je više od 20.000 ljudi.

19:59 - Cene ulaznica kod tapkaroša su višestruko veće nego što su bile u regularnoj prodaji.

19:36 - Tribine se polako pune...

19:31 - Mušema je spremna.

19:21 - Pogledajte kako bivši igrač Zvezde priželjkuje eliminaciju Partizana.

18:47 - Fudbaleri Partizana su u uvertiri večerašnjeg meča zabeležili prvu prvenstvenu pobedu ove sezone na gostovanjima. Branilac titulu u srpskoj Superligi je u subotu uveče u Čačku savladao Borac 3:1. BATE Borisov je bio mnogo ubedljiviji u prošlom kolu beloruskog prvenstva, jer je na svom terenu demolirao Neman - 7:1. Prethodno, BATE je napravio dva kiksa, izgubio je kod kuće od Dinama iz Minska 0:1, a onda je na gostovanju Gomelu uzeo samo bod - 0:0.

18:28 - Dakle, trener Partizana Zoran Milinković odlučio se za standardni sastav ove sezone, sa jednom izmenom. Umesto Jevtovića koji je u Borisovu dobio crveni karton, ukazaće šansu mladom Saši Lukiću na poziciji zadnjeg veznog. Lukiću će to biti evropski debi. Ukoliko tokom utakmice dobija drugi Saša - legendarni kapiten Ilić - biće mu to jubilarna 50. utakmica u Ligi šampiona (i kvalifikacijama).Evo očekivanog sastava Partizana: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Brašanac, Lukić (Ilić), Babović, A. Živković, Oumaru, Božinov.

18:04 - Ovaj navijač Partizana je zapalio internet.

17:47 - Partizan peti put u istoriji juriti zaostatak od 0:1 posle prvog meča. Znate li kako su prethodno prolazili crno-beli? Saznajte OVDE.

17:25 - Navijači Partizana bi voleli da se večeras raduju kao Homer Simpson.

17:00 - Manje od pet sati do početka utakmice

16:45 - Navijači složni: Idemo do pobede

15:40 - Pozdrav za Grobare iz pustinje GobiPoznati navijač Partizana Dragan Šibalić putuje biciklom putuje po svetu, a trenutno se nalazi u pustinji Gobi. On će i tamo gledati meč svog voljenog kluba. "Danas prešao 100 km i stigao u mesto Sainšand... Tokom dana nikakvih zanimljivosti sem da sam vozio po pakleno vrućem vremenu i nisam video žive duše... Mogao sam još da vozim ali ovde sam našao povoljno hotel a i sledeće mesto mi je udaljeno 123 km tako da taman to sutra planiram da pređem. A ujutru ustajanje u 3.45, mora Partizan da se gleda...", napisao je na društvenim mrežama.

14:50 - Akcija Grobara se nastavlja

U susret večerašnjoj utakmici pokrećemo veliku sve Grobarsku akciju "Nosi svoje boje sa ponosom" !!!Pozivamo sve navija...

Posted by Restoran stadiona Partizan on Wednesday, August 26, 2015

14:30 - Partizan najavio pojačanje uoči evropske jeseniU ekipu Partizana bi uskoro mogao da stigne hrvatski fudbaler Tonći Kukoč14:10 - Partizan: Svi u borbu, nije rat, ali jeste Liga šampiona!

13:44 - Ako Partizan ne prođe BATE igraće u Ligi EvropeAko Partizan ne uspe da eliminiše BATE sedmi put u istoriji kluba učestvovaće u Ligi Evrope, računajući i takmičenje koje se do sezone 200910. zvalo Liga UEFA. Žreb će za to takmičenje biti održan u petak u 13,00 časova u Nionu. Partizan bi mogao u tom slučaju da se nađe u trećem šeširu, ali će sve zavisiti od toga koji klubovi će izboriti plasman u LE. Partizan je prošle sezone igrao u Ligi Evrope.

13:30 - Vučelić obećao Živkoviću milion evra ako se Partizan plasira u LŠMilorad Vučelić, potpredsednik fudbalskog kluba Partizan, izjavio je da je spreman da, u slučaju plasmana crno-belih u Ligu šampiona, ponudi Andriji Živkoviću najunosniji ugovor u istoriji kluba iz Humske - milion evra po sezoni! "Spreman sam da mu to ponudim odmah u sredu uveče. Za to mi nije potrebna saglasnost direktora, predsednika niti bilo koga iz kluba. Nisam razgovarao sa njima o tome, ali garantujem da će tako nešto i uraditi ako prođemo BATE", izjavio je Vučelić.

13:15 - U četvrtak žreb grupne faze LŠAko se Partizan večeras plasira u Ligu šampiona onda će sve pristalice crno-belih boja s nestrpljenjem iščekivati žreb za grupnu fazu, koji je na programu u četvrtak od 17,45 časova. Ako se Partizan plasira u LŠ biće u četvrtom šeširu, kao što je to bio slučaj i prilikom prethodna dva učešća crno-belih.

12:40 - Grobari zovu na plato ispred južne tribineNavijačka grupa grupa Grobari pozvala je sve pristalice crno-belih da pozdrave fudbaelre Partizana po završetku meča. "Pozivamo sve navijače Partizana da, bez obzira na rezultat, posle utakmice dođu na plato ispred južne tribine, gde će se pojaviti fudbaleri, kojima ćemo dati podršku za nastavak sezone. U prPozivamo sve navijače Partizana da, bez obzira na rezultat, posle utakmice dođu na plato ispred južne tribine, gde će se pojaviti fudbaleri, kojima ćemo dati podršku za nastavak sezone. U prvenstvu i, nadamo se, u Ligi šampona. U slučaju da ne prođemo dalje, dođite i pokažite vernost Grobara, koja nas toliko razlikuje od drugih, stoji u kratkom saopštenju Grobara, koji za sredu veče spremaju još jedan spektakl", navodi se u saopštenju.

12:21 - Stiže 50 Poljaka da bodri BeloruseBATE Borisov bi večeras trebalo da ima podršku na stadionu Partizana i to od strane - Poljaka. 50-ak navijača poljskog kluba Pjast Gljivice sa kojima su navijači BATE-a u prijateljskim odnosima, bodriće tim iz Belorusije.

12:05 - Evo kako su Vujošević, Mirković i Ćurković najavili meč decenije

11:30 - Navijači Partizana stižu u Beograd iz svih krajeva bivše JugoslavijeUlaznice za meč Partizan - Bate su rasprodate još pre dva dana. Očekuje se fantastična atmosfera na stadionu Partizana, a Grobari su pripremili neverovatan ambijent. Pristalice crno-belih dolaze iz cele Srbije, kao i sa prostora bivše Jugoslavije. Nekoliko stotina Grobara iz Nikšića na putu je ka Beogradu. Evo kako je najavljen meč između Partizana i beloruskog šampiona

11:00 - Milinković uveren da Partizan može da eliminiše BATETrener Zoran Milinković veruje da su crno-beli sposobni da preskoče poslednju prepreku i prođu u elitno takmičenje. "Nesporna je naša želja da napravimo još jedan korak i savladamo poslednju prepreku. Još nosimo u srcu utakmicu protiv Steaue i nadamo se da ćemo ponoviti takvu partiju. BATE je dobar tim, neće biti lak zadatak, ali verujemo u svoju snagu i znanje, pa ćemo sve učiniti da navijačima priredimo crno-belo veče i veliku radost. Želimo da mušemu Lige šampiona vratimo u Beograd. Partizan će igrati napadački, tražićemo gol ili dva, ali kontrolisaćemo i ostale delove terena. Svestan sam da će nam biti potrebno mnogo umeća i pameti, jer će BATE igrati organizovano i strpljivo, Svi igrači, osim suspendovanog Marka Jevtovića, spremni su za veliki ispit", kazao je Milinković.10:50 - Gosti iz Belorusije umereni optimisti pred meč sa Partizanom

10:30 - Ovako je izgledao poslednji trening crno-belih pred meč sa beloruskim šampionom

Partizan je u prvom meču u Borisovu poražen 1:0. Crno-beli jure treći plasman u Ligu šampiona i zaradu veću od 14 miliona evra. Utakmica će početi u 20,45 časova.