(VIDEO) MEDALJA OSTAJE SAN: Srbija poražena od Kazahstana u borbi za bronzu

Poraz umornih orlova za kraj EP

Futsal reprezentacija Srbije osvojila je četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Beogradu.
1 / 16 Foto: Saša Pavlić

Srbija je večeras u borbi za bronzu poražena od selekcije Kazahstana 5:2 (1:0).Pred 11.000 gledalaca u Areni, tri gola za Kazahstance postigao je Daglas, a po jedan Zamankulov i golman Igita. Golove za Srbiju postigli su Rakić i Rajčević.

Zlatnu medalju osvojila je Španija koja je pobedila Rusiju 7:3.Srbija je i pored poraza na kraju od Kazahstana ostvarila istorijski uspeh osvajanjem četvrtog mesta na EP.

TOK UTAKMICE

KRAJ UTAKMICESrbija je poražena 5:240. minut - Srbija smanjuje na 5:2!Rajčević je postigao gol za Srbiju.37. minut - Konačno gol za Srbiju!U strelce se upisao Rakić. On je uspeo da prevari Igitu i da postigne gol za Srbiju

34. minut - Het-trik DaglasaNovi gol za Kazahstan. Ponovo se u strelce upisao Daglas

32. minut - Novi gol za Kazahstan

30. minut - Kazahstan pred pobedom, 3:0!Novi gol u mreži srpskog tima. Kazahstan golom Daglasa vodi 3:0!

28. minut - Kakva šansa za KazahstanVelika šansa za Kazahstan da reše pitanje pobednika. Međutim, Aksentijević je zaustavio udarac jednog igrača protivničkog tima24. minut - Srbija i dalje gubi 2:0

22. minut - GOL!! Kazahstan vodi 2:0Ponovo je lopta prošla kroz noge golmanu Aksentijeviću, Zamankulov je strelac

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

20. minut - Kraj prvog poluvremenaKazahstan posle prvih 20 minuta vodi 1:0

20. minut - GOOL! Kazahstan vodi 1:0Kazahstan je dao gol 17 sekundi pre kraja prvog poluvremena. Daglas je šutirao ka golu, a Aksentijević je pogrešio i lopta je završila u golu

15. minut - I dalje bez golova u Areni

12. minut - Kakva šansa za PerićaNova prilika za Srbiju. Dobar napad selekcije Srbije, a Igita je ponovo bolji od Perića. Šansu je imao i Aksentijević, koji je pokušao da lobuje istrčalog Igitu, ali je lopta završila pored gola

9. minut - Orlovi ređaju šanse, ali i dalje bez golovaNaša selekcija je imala šanse preko Rakića, Živanovića i Lazića, ali je i dalje bez golova

6. minut - Šansa za Kazahstan i SrbijuU 6. minutu obe selekcije su imale po šansu. Prvo je Leo bio neprecizan, a onda je i Rajčević pokušao da iznenadi Igitu4. minut - Dve šanse za SrbijuSrbija je u 4. minutu imala dve šanse. Prvo je Rajčević bio neprecizan, a onda je Kocić propustio veliku priliku da donese Srbiji vođstvo. Igita je odlično intervenisao

1. minut - Počela je utakmicaKazahstanci su krenuli agresivno. Gosti su imali dve šanse već u prvom minutu. Jedan od igrača Kazahstana je pogodio stativu, a nekoliko sekundi kasnije lopta je završila pored gola Aksentijevića

18:20 - Oba tima su zašla na terenNa tribinama su predsednik FSS Tomislav Karadžić, ministar omladine i sporta Vanja Udovičić, kao i brojni funkcioneri FSS i UEFA-e...

18:10 - Arena se polako puni

17:50 - Obe selekcije se zagrevaju uoči duela za bronzu

Za Srbiju će igrati oporavljeni Kocić, dok će Leo nastupiti u selekciji Kazahstana, pošto nema parne kartone

17:45 - Još malo statistike uoči početka utakmice

17:30 - Još sat do početka utakmice

17:00 - Srpski igrači su stigli u Beogradsku arenu

Srbija je u grupi pobedila Sloveniju 5:1 i Portugaliju 3:1. Naša selekcija je potom u dramatičnom četvrtfinalu nadigrala Ukrajinu 2:1. Kazahstan je u grupi izgubio od Rusije 2:1, a onda je pobedio Hrvatsku 4:2. Kazahstan je u četvrtfinalu napravio veliko iznenađenje i pobedio 5:2. Srbija je u dramatičnom polufinalu posle produžetaka poražena od Rusije 3:2, dok je Kazahstan izgubio od Španije 5:3.Ovo je najbolji rezultate dve reprezentacije u istoriji EP.

"Kazahstan je selekcija za svaki respekt. Moram da priznam da nama znači što njihov ključni igrač Leo neće igrati zbog kartona, dok im je kapiten povređen. Ipak, to ništa ne mora da znači, jer smo se do sada svi uverili koliko ova igra donosi neizvesnosti. Učinićemo sve da se bronzanom medaljom oprostimo od naše publike", rekao je selektor Srbija Aca Kovačević.Utakmica će početi od 18.30 časova.