(KURIR TV) DOMINACIJA CRVENO-BELIH: Košarkaši Zvezde opet šampioni Srbije, overili triplu krunu

ZGAZILI FMP

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su FMP i u trećoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije 87:57 i odbranili nacionalni tron.

Crveno-belima je ovo treća uzastopna titula prvaka Srbije, a ukupno 18. u istoriji.

Ove sezone je tim trenera Dejana Radonjića trijumfovao i u ABA ligi i u Kupu Radivoja Koraća, a od večeras može da se pohvali "triplom krunom".

Zvezda je do trijumfa u Superligi došla pobedom od 3:0 u finalnoj seriji. "Panteri" nisu dorasli šampionu, koji je i večeras demonstrirao silu.

Pred skoro 6.000 raspoloženih "Delija", Zvezda je povela 13:0 na startu i već tada je bilo jasno da iznenađenja neće biti. Domaćin je prvu deonicu dobio rezultatom 30:9, u drugoj je FMP pružio otpor (16:15), ali su crveno-beli u trećoj ponovo dodali gas (29:18), da bi u poslednjoj igrali atraktivno, za navijače.

Večeras je dominirao Ognjen Dobrić, postigao je 25 poena.

Dobrić, koji je do prošle sezone bio igrač FMP-a, dobio je nagradu za najboljeg strelca i najboljeg igrača finala.

Četvrta četvrtina - 87:57:

36. minut - 84:51 - Od koša do koša i zakucavanje Dženkinsa, u "Pioniru" gori!

34. minut - 80:48 - Skoro 6.000 Delija grmi...

Treća četvrtina - 75:42:

29. minut - 68:40 - Zvezda juri ka tituli...

24. minut - 62:29 - Domaćin ponovo ima prednost veću od 30 razlike.

23. minut - 57:29 - Treća trojka Dobrića iz četiri pokušaja. Dečko blista - 22 poena za 13 minuta u igri, šuti iz igre - 9/11.

22. minut - 54:24 - Zvezda opet "diže" prednost.

21. minut - 49:24 - Prvi poeni Simonovića, odmah trojka.

Druga četvrtina - 46:24:

20. minut - 46:24 - FMP je, posle očajne prve deonice, u drugoj uspeo da se konsoliduje. Taj deo igre završen je rezultatom 16:15.

16. minut - 38:20 - Trojka Radanova. Gosti pokazuju znake života.

15. minut - 38:15 - Dobrić je dao 18 poena!

13. minut - 35:11 - Crveno-beli ne posustaju. Dobrić precizan s linije penala, sada je na 16 poena.

"Sve je gotovo", pevaju navijači Zvezde...

Tu je i Bobi Marjanović!

Prva četvrtina - 30:9:

10. minut - 30:9 - Zvezda razbija...

7. minut - 22:4 - Poeni Bjelice za "plus 18".

6. minut - 20:4 - Trojka Lazića.

5. minut - 17:2 - Već 13 poena Dobrića!

3.minut - 11:0 - Zvezda melje ! FMP se muči u šutu sa distance, dok crveno-beli pogađaju kao od šale

1.minut - 6:0 - Dženkins, pa Dangubić i Zvezda je već na startu stekla prednost.