(KURIR TV) KOŠARKAŠI ZGROMILI GRKE: Saletovi Orlovi bez Teodosića i Raduljice deklasirali velikog rivala

Prvi meč Orlova

Najbolji srpski košarkaši savladali su u prvoj utakici na tradicionalnom turniru Trofej Beograda Grčku rezultatom 93:61 (23:15, 22:7, 21:14, 27:25).

1 / 9 Foto: Vladimir Milovanović

Grčka je dan ranije slavila protiv Crne Gore sa 83:81.

Srbiju su do pobede predvodili Bogdan Bogdanović sa 14 poena, Vladimir Lučić sa 13 i Boban Marjanović sa 11 poena, dok su po osam postigli Milan Mačvan, Vladimir Štimac i Marko Gudurić. Najefikasniji u Grčkoj bio je Janis Burusis sa 13 poena.

Pobeda dobija na težini ako se zna da je Srbija igrala bez Miloša Teodosića, Miroslava Raduljice, Nemanje Nedovića i Marka Simonovića.

Rezultatska neizvesnost u hali "Aleksandar Nikolić" je postojala samo u prvoj četvrtini.

Počela je petorka petorka Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević, Kuzmić i sigurno uvela naš tim u pravi ritam. Grci su ipak odolevali u prvoj četvrtini, posle koje su imali osam poena zaostatka (23:15).

Druga četvrtina pripala je apsolutno Srbiji, koja je ovaj deo igre rešila u svoju korist sa 21:7.

Posle prvog poluvremena, Srbija je imala 33 poena prednosti (45:22) i bilo je jasno ko će iz ove utakmice izaći kao pobednik.

Svih 13 košarkaša koje je Đorđević večeras uvodio u igru se upisalo u strelce, a najefikasnij su bili Bogdanović sa 14 poena i 9 asistencija, Lučić sa 13 poena, Marjanović sa 11 poena. Burusis je sa 11 poena bio najefikasniji u Grčkoj.

Srbija u nedelju od 21 čas igra protiv Crne Gore.

4. ČETVRTINA

Sjajno šutersko veče srpskog tima, za tri poena u jednom trenutku je bilo 9/10. Grci su u finišu uspeli da smanje zaostatak i malo ublaže visok poraz.

3. ČETVRTINA

Bogdanović je početkom treće četvrtine postigao svoju četvrtu trojku za 52:24, ali su nakon toga Grci vezali nekoliko dobrih napada i smanjili u 24. minutu na 53:32.

Srbija je i u trećoj četvrtini bila dominantan rival. Ovaj period "Orlovi" su dobili sa 21:14, a razlika je u jednom trenutku išla i do 30 poena prednosti - 66:36.

2. ČETVRTINA

Sjajna serija Srbije na startu druge četvrtine. Preciznim šutevima "Orlovi" su napravili seriju 11:0 za četiri minuta i poveli sa 34:15.

Serija Srbije traje i dalje, 20:1 za 43:16 u 16. minutu. Prava rapsodija srpskog tima.

Srbija je u drugoj četvrtini primila samo sedam poena, a sa 22 data otišla na veliki odmor rezultatom 45:22.

1. ČETVRTINA

Trojkom Jovića, prvoj na utakmici, Srbija je u 5. minutu povela sa 9:4.

Sjajnu rolu je imao Bogdanović, koji ne samo da je bio dobro šuterski raspoložen, već je bio nesebičan pa je podelio čak pet asistencija.

Selektor Đorđević je često menjao petorku, a u igru su ulazili svi osim Lazića i Štimca.

Micić, Milosavljević i Jović su finiširali četvrtinu poenima za vođstvo "Orlova" 23:15.

U hali "Aleksandar Nikolić" nalazi se oko 6.000 gledalaca.

SRBIJA: Mačvan, Bogdanović, Kalinić, Lučić, Milosavljević, Birčević, Štimac, Lazić, Micić, Gudurić, Jović, Kuzmić, Marjanović. Trener: Aleksandar Đorđević.

GRČKA: Kalates, Burusis, Slukas, Papas, Larencakis, Papajanis, Printezis, Papanikolau, Mancaris, Agravanis, Papapetru, Bogris, Mitoglu. Trener: Kostas Misas

U timu Srbije nema Miloša Teodosića, Miroslava Raduljice, Marka Simonovića i Nemanje Nedovića.