(VIDEO) UBEDLJIV PORAZ CRNO-BELIH: Partizan izgubio od Lokomotive, a dobio Gosa

RUSI U FINALU SA MEGOM

Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive Kuban 75:97 (20:28, 19:25, 19:20, 17:24) u polufinalu "Mega Bemaks kupa" u hali „Mega Factory“ u Beogradu.

Tim Saše Obradovića je do došao do dvocifrene prednosti u drugoj četvrtini, koju su beogradski crno-beli pokušali da ugroze u drugom poluvremenu, ali su gosti iz Rusije na kraju ubedljivo slavili.

Najbolji u redovima pobedničke ekipe su bili Džo Reglend sa 21 poenom i Brajan Kuvale sa 16 dok se u Partizanu istakao Najdžel Vilijams-Gos sa 17 poena.

Na početku utakmice je viđena izjednačena igra da bi potom ekipa iz Rusije polako počela da se odvaja za 28:20 na kraju prve četvrtine. U drugoj četvrtini je Partizan u igri održavao Gos, ali je ekipa iz Kubana ipak stigla do dvocifrene prednosti, 53:39 na poluvremenu.

U nastavku utakmice je Partizan u pokušao da spusti prednost i uvede meč u neizvesnu završnicu, ali je ekipa iz Rusije dobro koristila greške igrača Partizana i na kraju došla do ubedljive pobede, 97:75.

Lokomotiva Kuban: Kolins 15 (7 asistencija), Antipov 12, Reglend 21, Lakej 11, Levšin 2, Ilnitski 2, Balašov, Gerasimov 5, Kuvale 16 (7 skokova), Brokhof 3, Neijubov 10, Solčev.

Partizan: Gos 17 (7 asistencija), Tadić, Jovanović 4, Tanasković, Tomić 7, Pecarski 6, Stevanović 9, Andrić 11, Vilson 10, Gavrilović 2, Šalić 9.

U finalu "Mega Bemaks kupa" u sredu od 20:45 sastaće se Mega i Lokomotiva, dok će u meču za treće mesto od 18:30 igrati Partizan i Telenet Džajants Antverp.

U prvom polufinalu Mega je savladala Belgijance 85:83.